Akcja policji w gminie Łęczyca. Na miejscu nielegalny towar wart ponad 2,5 mln zł

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Akcja policji w gminie Łęczyca. Na miejscu nielegalny towar wart ponad 2,5 mln zł

2022-04-14 14:46

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi na terenie gminy Łęczyca zlikwidowali nielegalną fabrykę tytoniu i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o ten przestępczy proceder. Uszczuplenie podatku akcyzowego zabezpieczonej przez stróżów prawa, blisko 4-tonowej kontrabandy oszacowano na ponad 2,5 mln złotych.

12 kwietnia 2022 roku policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi pojechali na jedną z posesji w gminie Łęczyca. Jak wynikało z ich ustaleń, miało tam dochodzić do nielegalnej produkcji wyrobów akcyzowych. W realizacji wspierali ich policjanci z łęczyckiej komendy oraz funkcjonariusze Łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej. "Kiedy stróże prawa weszli na wytypowaną posesję, w jednym z pomieszczeń gospodarczych zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 31 i 23 lat mających związek z tym przestępstwem. Przeszukując wynajmowany lokal funkcjonariusze zabezpieczyli 1800 kg krajanki tytoniowej i ponad 2 tony suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy. Dodatkowo w ręce stróżów prawa wpadła maszyna do jego cięcia i waga. Łącznie funkcjonariusze przechwycili blisko cztery tony kontrabandy, której wstępna wartość uszczuplenia podatku akcyzowego to ponad 2,5 miliona złotych" - informuje st. asp. Mariusz Kowalski z łęczyckiej policji

PRZECZYTAJ TEŻ: Tej kobiety poszukuje łódzka policja. Jest ścigana listem gończym!

Akcja policji w gminie Łęczyca. Na miejscu nielegalny towar wart ponad 2,5 mln zł

i

Autor: Policja /KWP Łódź
Podlaskie. KAS przejęła ponad 750 litrów bimbru

Nienotowani dotąd dwaj łodzianie usłyszeli zarzuty przestępstwa skarbowego. Za wytwarzanie wyrobów akcyzowych bez wymaganego zezwolenia grozi kara nawet do 5 lat więzienia oraz wysoka grzywna. Samo ich posiadanie lub przechowywanie zagrożone jest karą do 3 lat więzienia. Do Prokuratury Rejonowej w Łęczycy trafił wniosek o objęcie podejrzanych policyjnym dozorem.

Sonda
Czy kupiłeś kiedyś papierosy pochodzące z przemytu?
Nasi Partnerzy polecają