O włos od tragedii. Policjant w ostatniej chwili uratował 13-latkę przed nadjeżdżajacym pociągiem

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. pixabayanalogicus; Counselling /zdjęcie ilustracyjne

O włos od tragedii! Policjant w ostatniej chwili uratował 13-latkę przed nadjeżdżającym pociągiem

2022-04-08 11:13

Niewiele brakowało a doszłoby do strasznej tragedii. Policjant ze Zduńskiej Woli, w ostatniej chwili, ściągnął z torów 13-latkę, która prawdopodobnie chciała targnąć się na swoje życie. Funkcjonariusz złapał dziewczynkę i siłą zabrał z torowiska tuż przed nadjeżdżającym pociągiem. W tym materiale znajdziecie numery, pod którymi można uzyskać wsparcie w trudnych sytuacjach.

Do mrożących krew w żyłach wydarzeń doszło w Zduńskiej Woli. Kilka dni temu, o poranku, dyżurny policji otrzymał informację, że na torowisku kolejowym siedzi jakaś osoba. "Policjanci używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych natychmiast pojechali we wskazane w zawiadomieniu miejsce. Na torach zobaczyli 13-letnią dziewczynkę. Zbliżał się do niej pociąg i szlabany na pobliskim przejeździe zostały już opuszczone. Jeden z policjantów złapał dziewczynkę i siłą zabrał z torowiska, tuż przed nadjeżdżającym pociągiem" - informuje st.sierż. Katarzyna Biniaszczyk ze zduńskowolskiej policji. Policjanci poinformowali dyżurnego o szczęśliwym zakończeniu. 13-latka została oddana pod opiekę matki.

PRZECZYTAJ TEŻ: Łódź. 11-latka uciekła z domu, żeby zobaczyć... Czarnobyl! Policja postawiona na nogi

Depresja u dzieci i nastolatków - przyczyny i objawy. Jak pomóc dziecku z depresją?

"Policjant rozpoczynający służbę nigdy nie wie, z jakimi interwencjami przyjdzie mu się zmierzyć. Jednak najbardziej budujące momenty służby to takie, o których można powiedzieć, że udało się pomóc człowiekowi będącemu w potrzebie. Według policyjnych statystyk, każdego dnia w Polsce śmiercią samobójczą ginie kilkanaście osób" - podaje policja.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:  116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 12
  • Telefon zaufania dla osób cierpiących na depresję: 22 484 88 01
Sonda
Czy starasz się pomagać innym?