Nastolatek z Łodzi może iść za kratki na wiele lat. Oto, jak stał się przestępcą!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. ICE_TheShooter /zdjęcie ilustracyjne

Nastolatek z Łodzi może iść za kratki na wiele lat. Oto, jak stał się przestępcą!

2022-04-07 15:02

Nastolatkowi z Łodzi grozi nawet do 8 lat za kratkami. Podejrzewany jest o szereg oszustw internetowych, których ofiarą mogło paść blisko 100 osób z całego kraju.

Metoda działania zawsze była taka sama. Sprawca wystawiał na aukcjach internetowych drogie telefony komórkowe, markowe zabawki oraz sprzęt RTV. W momencie nawiązania kontaktu z potencjalnym kupcem, wysyłał numer konta bankowego do wpłaty i po jej otrzymaniu konwersacja się kończyła. "Policjanci skrupulatnie przeanalizowali zebrane dowody i wytypowali sprawcę - 18-letniego mieszkańca Łodzi. 31 marca 2022 roku stróże prawa podjęli obserwację miejsca zamieszkania wytypowanego mężczyzny. Mając pewność, że jest w mieszkaniu, policjanci zapukali do drzwi. Otworzył zaskoczony 18-latek. Już na początku rozmowy przyznał się do oszustw na portalach internetowych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ofiarami jego przestępczej działalności mogło paść blisko 100 osób na terenie całego kraju" - podaje mł.asp. Kamila Sowińska z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

ZOBACZ TEŻ: Łódź. Działał w prosty, lecz zaskakujący sposób. Niezatrzymywany wyniósł ze sklepów sprzęty za ponad 10 000 zł!

Raty kredytów MASAKRUJĄ młodych Polaków. Ludzie wyjdą NA ULICE!!! |Komentery

Jak oszacowała policja, wartość wyłudzonego przez niego mienia mogła przekroczyć 50 tysięcy złotych. Zgromadzony materiał dowodowy na chwilę obecną pozwolił przedstawić mężczyźnie 4 zarzuty oszustw, za co grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ TEŻ: Pabianice. Kontrowersje wokół powiatowego konkursu matematyczno-religijnego. "Kpina z edukacji"

Decyzją sądu na wniosek prokuratury 18-latek został objęty dozorem policyjnym. Sprawa na charakter rozwojowy.

Sonda
Padłeś kiedyś ofiarą oszustwa internetowego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE