Łódź. Nieudolny złodziej ukradł kilkadziesiąt zegarków, po czym... rozbił się na szklanych drzwiach

i

Autor: pixabay.com, CC0 /zdjęcie ilustracyjne

Łódź. Nieudolny złodziej ukradł kilkadziesiąt zegarków, po czym... rozbił się na szklanych drzwiach

2022-04-11 13:27

Na jednym z targowisk na łódzkich Bałutach doszło do dość groteskowego zdarzenia. Złodziej uciekający z kilkudziesięcioma ukradzionymi chwilę wcześniej zegarkami, chcąc wybiec z hali targowej, rozbił się na szklanych drzwiach. Teraz grozi mu kara nawet do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 8 kwietnia 2022 r. w hali targowej na łódzkich Bałutach. Jak informuje kom. Marcin Fiedukowicz z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, 28-letni mężczyzna na jednym ze stoisk ukradł kilkadziesiąt zegarków, po czym próbował uciec z łupem z hali targowej. "Podczas ucieczki sprawca uderzył z impetem w nieruchome skrzydło szklanych rozsuwanych drzwi. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał powierzchownych obrażeń twarzy i głowy. Szklana przeszkoda skutecznie zatrzymała 28-latka i pozwoliła, aby właściciel okradzionego stoiska ujął go i przekazał wezwanym na miejsce policjantom" - podaje Fiedukowicz.

ZOBACZ TEŻ: Nastolatkowie z Rawy Mazowieckiej mogą trafić za kratki! Grozi im do 5 lat więzienia

Podlaskie. KAS przejęła ponad 750 litrów bimbru

"Jak wynikało z relacji pokrzywdzonego, 28-latek podszedł do jego stoiska i wyrwał jedną z gablot, w której znajdowały się 63 zegarki. Następnie sprawca trzymając łup rzucił się do ucieczki" - opisuje policjant.

Po zatrzymaniu, mężczyzna nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Jak się okazało, był już w przeszłości notowany za podobne przestępstwa. W związku z tym 28-latek usłyszał zarzut popełnienia kradzieży zuchwałej w warunkach recydywy i grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora podejrzany objęty został dozorem policyjnym.

Sonda
Czy widząc złodzieja, zareagowałbyś i próbował go zatrzymać?
Nasi Partnerzy polecają