Łódź. 19-latek zaatakował obcokrajowca. Grozi mu nawet kilkanaście lat więzienia

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Ichigo121212 /zdjęcie ilustracyjne

Łódź. 19-latek zaatakował i okradł obcokrajowca. Raczej nie przypuszczał, ile lat mu za to grozi

2022-04-15 16:10

Do aresztu trafił 19-latek podejrzany o napad na obcokrajowca. Używając siły, w tym bijąc go po twarzy, ukradł mu pieniądze, dokumenty oraz kartę do bankomatu, którą potem dokonał szeregu transakcji. W chwili zatrzymania miał przy sobie marihuanę. Teraz grozi mu do 12 lat za kratkami.

Do zdarzenia, którego finał miał miejsce kilka dni temu, doszło 13 lutego, na ul. Zielonej w Łodzi. Jak opisuje mł. asp. Kamila Sowińska z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, do 64-letniego obcokrajowca podszedł nieznany mu mężczyzna. Napadnięty nie zdążył nawet się odezwać, gdy napastnik zaczął go bić po twarzy. "Doprowadzony do stanu bezbronności, został okradziony przez przestępcę; jego łupem padł telefon komórkowy, pieniądze w różnych walutach o łącznej wartości ponad 2 tysięcy złotych oraz dokumenty osobiste wraz z kartą do bankomatu" - podała policjantka.

PRZECZYTAJ TEŻ: Niebezpiecznie na ulicach Łodzi. Złodzieje nie liczą się z tragicznymi konsekwencjami

Groźbami wymusili od pokrzywdzonego przedsiębiorcy 180 tysięcy złotych

Pokrzywdzony natychmiast powiadomił policję. Agresywnego napastnika udało się zatrzymać 11 kwietnia. Był to 19-letni mieszkaniec Łodzi, który w chwili zatrzymania posiadał przy sobie 3,2 grama marihuany. Ustalono, że mężczyzna kilkanaście razy dokonywał płatności zbliżeniowych skradzioną kartą. Transakcje opiewały na kwotę blisko 400 zł.

Śledczy z IV Komisariatu Policji w Łodzi przedstawili 19-latkowi zarzuty za popełnione przestępstwa, za co grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego Łódź Śródmieście podejrzany został tymczasowo aresztowany.

Sonda
Czy kary za rozbój powinny być bardziej surowe?