Rolnicy blokują rondo pod Strykowem na skrzyżowaniu A1 i A2! ROZPALILI NA ŚRODKU KOKSOWNIKI!

i

Autor: FB: Agrounia

Rolnicy blokują rondo pod Strykowem na skrzyżowaniu A1 i A2! ROZPALILI NA ŚRODKU KOKSOWNIKI! [WIDEO]

2021-01-19 11:35

Dziś (19.01.2021) przed godz. 10 grupa rolników z Agrounii rozpoczęła blokadę ronda pod Strykowem. To skrzyżowanie autostrad A1 i A2. Protestujący rozpalili na rondzie koksowniki. Kierowcy muszą spodziewać się utrudnień w ruchu.

"Rozpoczęliśmy blokadę ronda w Strykowie, by poinformować o naszej złej sytuacji. Bardzo dużo mówi się o pomocy, która jednak w żaden sposób nie jest nam udzielana. Mówi się dużo o zamkniętej gospodarce, ale nie o tym, w jaki sposób wpływa to na rolnictwo na cały łańcuch produkcji i dostaw żywności. Z naszą produkcja i sprzedażą jesteśmy pozamykani - nie mamy komu sprzedawać, monopole przejmują handel żywnością, zarabiają na tym bardzo duże pieniądze" - podkreślił lider Agrounii Michał Kołodziejczak.

Protestujący zablokowali ciągnikami rondo w Strykowie, które znajduje się przy skrzyżowaniu autostrad A1 i A2. Na środku ronda rozpalili ognisko, przywieźli również koksowniki. Na miejscu zjawiła się straż pożarna.

ZOBACZ TEŻ: Nikt nie chciał buraków od rolnika spod Łęczycy, bo były... KRZYWE. Mało brakowało a zmarnowałoby się PONAD TYSIĄC TON!

"Mówi się nam, że możemy się przebranżowić, sprzedać nasze produkty gdzie indziej - niech ci, którzy mają dziś problemy z transportem drogowym, wybiorą inną drogę. My też nie możemy tego zrobić w minutę, potrzebujemy na to czasu. Dlatego dzisiaj jesteśmy na rondzie w Strykowie i pokazujemy, że zamknięta gospodarka to tak samo jak zamknięte rondo" - przekonywał Kołodziejczak.

Protestujący domagają się spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim, z którym chcą rozmawiać o "tragicznej sytuacji polskiego rolnictwa".

Jak ostrzega Edyta Jędrzejewska z Punktu Informacji Drogowej GDDKiA, w związku z protestem, zablokowana jest droga krajowa nr 14 na odcinku między Łodzią a Strykowem.

22-latek podłożył ogień pod kiosk, a później patrzył jak płonie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany