Schron w Parku Poniatowskiego w Łodzi otwarty dla zwiedzających. Trochę tam straszno, ZOBACZCIE WIDEO!

2016-06-09 19:04

Wąskie, ciemne labirynty i zdewastowane pomieszczenia z II Wojny Światowej. Łodzianie będą mogli zwiedzać schron przeciwlotniczy w Parku Poniatowskiego. Są również plany, by otworzyć w nim muzeum.

Przez lata był zamknięty dla mieszkańców, teraz może stać się narzędziem edukacyjnym i atrakcją turystyczną. W Parku Poniatowskiego w Łodzi, w najbliższą sobotę (11 czerwca) w godz. 15-19 będzie można zajrzeć do dawnego schronu przeciwlotniczego. - Tak naprawdę nie wiadomo, ile schronów w tym parku było, na pewno pięć, być może jest więcej. Schron ma powierzchnię około 500 metrów kwadratowych. W linii prostej kończy się przy torze rowerowym - to jest około 65 metrów, według naszych pomiarów, natomiast jest to labirynt korytarzy - mówi Piotr Wojciechowski ze Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej.

Zobacz też: Łódź: Tu można "dostać po ryju". Które dzielnice są najniebezpieczniejsze? [ZDJĘCIA]

W bunkrze była dziś reporterka Radia ESKA Patrycja Szynter, ZOBACZCIE WIDEO:

Stowarzyszenie Związek Strzelecki „Strzelec” planuje otworzyć tam Centralne Strzeleckie Muzeum Czynu Niepodległościowego. Na razie wolontariusze sprzątają podziemne korytarze, wynosząc z nich nagromadzone przez lata śmieci.

Więcej o schronie w Parku Poniatowskiego w materiale reporterki Radia ESKA Patrycji Szynter, posłuchajcie:

Nasi Partnerzy polecają