Sieradz: PIJANY 18-latek za kierownicą mercedesa. BEZ PRAWA JAZDY. To nie mogło skończyć się dobrze!

i

Autor: Policja

Sieradz: PIJANY 18-latek za kierownicą mercedesa. BEZ PRAWA JAZDY. To nie mogło skończyć się dobrze!

2020-12-16 18:58

Pijany 18-latek z Sieradza zakończył jazdę mercedesem na latarni. Jak się okazało, nie posiadał prawa jazdy. Teraz grozi mu kara nawet do 2 lat za kratkami, a także zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata, dostał również mandat.

Do zdarzenia doszło we wtorek (15.12.2020 r.) po godz. 19.00 na skrzyżowaniu ul. Toruńskiej i Sienkiewicza w Sieradzu. - Jak wynikało ze zgłoszenia, kierowca osobowego mercedesa uderzył w latanię. Kiedy funkcjonariusze zajechali na miejsce, od razu zorientowali się, że kierowca jest pod działaniem alkoholu. Potwierdził to wynik badania alkomatem, który wskazał u niego prawie 1,8 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu jego danych okazało się, że 18-letni mieszkaniec Sieradza nie posiada uprawień do kierowania. Jak ustalono, nietrzeźwy kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w latarnię - opisuje policja.

Wspólnie z nim podróżował jego znajomy, który również był pod wpływem alkoholu. Na szczęście, zarówno kierowca, jak i pasażer nie odnieśli żadnych obrażeń.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat za kratkami, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. Obligatoryjne zasądzane jest również od sprawców świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Za spowodowanie kolizji i jazdę bez wymaganych uprawnień sprawca został ukarany mandatem karnym.

Zahaczał ciągnikiem o znaki drogowe
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany