Śmiertelny wypadek na ul. Zgierskiej w Łodzi

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Śmiertelne potrącenie

Łódź. Przechodził przez przejście, został śmiertelnie potrącony

2022-08-08 7:32

Śmiertelny wypadek na ul. Zgierskiej w Łodzi. W niedzielę (7.08.2022), przechodzący przez przejście dla pieszych mężczyzna został potrącony przez 29-latka w volkswagenie. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

Wypadek na ul. Zgierskiej w Łodzi (7.08). Potrącenie pieszego

Wypadek na ul. Zgierskiej w Łodzi (7.08) miał miejsce około godziny 13:00. "Z ustaleń funkcjonariuszy łódzkiej drogówki będących na miejscu zdarzenia wynika, że 29-letni kierujący volkswagenem poruszał się ulicą Zgierską w kierunku centrum miasta. Z niewyjaśnionych dotąd okolicznościach potrącił przechodzącego przez wyznaczone przejście dla pieszych 89-latka. W wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna poniósł śmierć na miejscu - informuje mł. asp. Jadwiga Czyż z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Jak podaje policjantka, badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało, że w chwili zdarzenia był trzeźwy.

ZOBACZ TEŻ: Śmierć na drodze pod Sulejowem. Jedna z nastolatek walczy o życie [ZDJĘCIA]

Decyzją Prokuratora policjanci zatrzymali 29-letniemu kierującemu volkswagenem prawo jazdy. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym mężczyźnie grozi kara do 8 lat więzienia.

CZYTAJ: Wszedł na jezdnię wprost pod ciągnik. 45-latek nie miał szans... Tragedia pod Kutnem

Chorwacja. Wypadek polskiego autokaru. Ksiądz Leszek: Ci z tyłu przygnietli tych, którzy byli z przodu
Sonda
Miałeś/aś kiedyś wypadek samochodowy?
Nasi Partnerzy polecają