wypadek

i

Autor: Policja

Śmiertelny wypadek w m. Wilczkowice. Zginął pieszy potrącony przez samochód. Jak to się stało?

2020-12-22 13:45

Tragiczny wypadek w miejscowości Wilczkowice pod Łęczycą miał miejsce 21.12.2020 r. Zginął 46-letni pieszy potrącony przez samochód. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

Wypadek miał miejsce około godz. 19:00 na drodze wojewódzkiej nr 703. Policjanci pracujący na miejscu wstępnie ustalili, że kierująca peugeotem, jadąc w kierunku Łęczycy, potrąciła idącego jezdnią 46-latka. Mimo podjętej reanimacji mężczyzna zmarł. 28-letnia kierująca osobówką była trzeźwa.

Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz przesłuchali świadków tego wypadku. Na miejscu pracowały wszystkie służby ratunkowe.

Szczegółowe okoliczności tego wypadku wyjaśni postępowanie prowadzone pod nadzorem miejscowej prokuratury.

Policjanci apelują do pieszych o używanie elementów odblaskowych, poruszanie się właściwą stroną drogi. - Ograniczenie prędkości i zachowanie bezpiecznej odległości podczas manewrów wymijania, omijania niech będzie przestrzegane przez kierujących. Wspólnie jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo. Zachowajmy szczególną ostrożność! - przestrzega policja.

W ostatnim czasie w województwie łódzkim dochodzi do wielu wypadków z udziałem pieszych. W ostatnim czasie w powiecie łęczyckim doszło do wypadku z udziałem pijanego mężczyzny, który leżał na drodze. CZYTAJ WIĘCEJ: Grabów: Był kompletnie PIJANY i LEŻAŁ NA DRODZE. Przejechało po nim auto. KOSZMAR!

Pijany 17-latek uciekał przed policyjnym pościgiem na samej feldze i bez świateł