Spędzasz weekend 11, 12 i 13 listopada w Łodzi? Sprawdź, co się dzieje!

i

Autor: BE /archiwum /zdjęcie ilustracyjne

Dzieje się!

Spędzasz weekend 11, 12 i 13 listopada w Łodzi? Sprawdź, co się dzieje!

2022-11-11 7:11

Spędzacie weekend 11, 12 i 13 listopada w Łodzi? Oto kilka wydarzeń, które mogą Was zainteresować. Sprawdź, co się dzieje w Łodzi!

W tym artykule prezentujemy Wam listę ciekawych wydarzeń odbywających się w ten weekend w naszym mieście. Jeśli nie macie jeszcze planów na spędzenie 11, 12 i 13 listopada w Łodzi, to być może zainteresują Was poniższe propozycje. Wśród nich m.in.: Piknik Niepodległościowy w Manufakturze, spektakle, koncerty czy turniej szachowy. Zachęcamy Was do komentowania. Jeśli wiecie o jakimś ciekawym wydarzeniu, o którym nie napiliśmy, zostawcie nam informację w komentarzu poniżej.

XI Piknik Niepodległościowy w Manufakturze

Piknik Niepodległościowy na stałe wpisał się w kalendarz jesiennych imprez w Manufakturze. W tegorocznej edycji nie zabraknie uwielbianych przez łodzian grup i stowarzyszeń, a także pokazów sprzętu i wystaw. Na Pikniku pojawią się też nowi uczestnicy: Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” oraz Stowarzyszenie Wspieramy Ukrainę „Razem”. Tradycyjnie Manufakturę odwiedzi także sam Marszałek Piłsudski! Impreza 11 listopada potrwa od godz. 11:00 do 17:30.

Od godz. 11:00 na Rynku Włókniarek Łódzkich będzie można oglądać ekspozycje, wystawy i stoiska promocyjne jednostek wojskowych, policji, straży miejskiej, straży pożarnej, a także militarnych grup rekonstrukcyjnych. Na gości czekać będą śmigłowce, roboty pirotechniczne, broń, quady, motocykle, armata, a nawet czołg! WIĘCEJ: Obchody Święta Niepodległości 2022 w Łodzi. Oto, co się będzie działo 11 listopada

Koncert Fisz Emade Tworzywo w klubie Wytwórnia

W Narodowy Dzień Niepodległości w klubie Wytwórnia (ul. Łąkowa 29) wystąpi zespół braci Waglewskich, czyli Fisz Emade Tworzywo. Wydana w 2021 r. płyta „Ballady i protesty” przyniosła artystom wiele hitów – wśród nich największy – „OK Boomer”. Określana jako płyta sprzeciwu i sentymentalnego muzycznego powrotu do lat 90. zachwyca nie tylko warstwą muzyczną, ale i błyskotliwymi tekstami. Koncert rozpocznie się o godz. 20:00. Bilety kosztują: 99, 119 i 139 zł.

Teatr Komedii IMPRO w OFF Piotrkowska

Teatr Komedii IMPRO przygotował dla widzów trzy propozycje improwizowanych spektakli komediowych. W piątek, 11 listopada, o godz. 20:00 można obejrzeć spektakl „IMPRO Atak!”. W sobotę, 12 listopada, także o godz. 20:00, będzie można rozwikłać tajemnicę pobożnej dealerki narkotyków ze Zgierza, uduszonej węgorzem, w spektaklu „Kryminał improwizowany”. Natomiast w niedzielę, 13 listopada, na godz. 16:00 Teatr zaprasza rodziny do obejrzenia „Wymyślanki – bajki improwizowanej”. Bilety na wieczorne spektakle kosztują 60 zł, na bajkę – 35 zł (dostępne na teatrkomediiimpro.pl).

Teatr Komedii IMPRO to pierwszy stacjonarny teatr improwizacji w Polsce, który mieści się w OFF Piotrkowska. Scenariusz każdego spektaklu jest zmieniany na bieżąco w oparciu o sugestie publiczności.

Turniej szachowy w Łodzi

Otwarty turniej szachowy z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości odbędzie się w Muzeum Sportu i Turystyki (Zatoka Sportu Politechniki Łódzkiej, al. Politechniki 10) w sobotę, 12 listopada. Wydarzenie nawiązuje do tradycji przedwojennych turniejów szachowych, w czasie których podkreślano znaczenie odzyskania przez Polskę niepodległości, oraz przypomina o tym, że przed II wojną światową Łódź była jednym z prężniejszych ośrodków życia szachowego w Polsce. To tutaj w 1903 r. powstało Łódzkie Towarzystwo Zwolenników Gry Szachowej, którego członkiem był m.in. Akiba Rubinstein – jeden z najlepszych szachistów świata początku XX w. W wydarzeniu, które rozpocznie się w sobotę o godz. 10:00, mogą wziąć wszyscy entuzjaści szachów. Wstęp kosztuje 5 i 3 zł. Zapisy: Zgierski Klub Szachowy, www.chessarbiter.com

Zaduszki jazzowe w Domu Literatury

Dom Literatury (ul. Roosevelta 17) zaprasza w czwartek, 10 listopada, o godz. 19:30 na zaduszkowy koncert poświęcony pamięci Wojciecha Karolaka. Na scenie wystąpią: Paweł Serafiński, Arek Skolik, Tomasz Grzegorek i gościnnie – Marcin Bzyk. W trakcie koncertu zostaną zaprezentowane fragmenty rozmowy z Wojtkiem Karolakiem, które nie weszły do filmu o polskim jazzie: „Na zawsze Melomani” w reżyserii Rafała Mierzejewskiego, według scenariusza i produkcji Igora Mertyna.Wstęp: 10 zł.

Przedpremierowe pokazy filmowe w Kinematografie

Kino w Muzeum Kinematografii (pl. Zwycięstwa 1) wyświetli dwa pokazy przedpremierowe oraz najlepszy film tegorocznego Cannes! „Kobieta na dachu” to film, w którym niczym w lustrze przejrzeć będzie się mogło wiele Polaków. Obraz jest poświęcony ludziom niewidocznym, pomijanym i lekceważonym, którzy są zdolni, podobnie jak główna bohaterka, do nieprawdopodobnych czynów. Film można obejrzeć w sobotę, 12 listopada, o godz. 20:15 i w niedzielę o godz. 19:15.Z kolei w niedzielę, 13 listopada, o godz. 15:00, z okazji Europejskiego Dnia Kina Artystycznego, można wybrać się na najpiękniejszy film tegorocznego Cannes, czyli „Blisko” w reżyserii Lukasa Dhonta, o przyjaźni dwóch nastolatków. Tego samego dnia o godz. 17:00 widzowie będą mogli obejrzeć jeszcze przedpremierowy pokaz filmu Tarika Saleha – „Chłopiec z niebios” – który jest portretem współczesnych Egipcjan.Bilety na seanse kosztują 20 zł.

Podwójna wystawa w Galerii Pop-up Ogrodowa 8

Galeria Pop-up Ogrodowa 8 (ul. Ogrodowa 8) zaprasza do obejrzenia dwóch najnowszych wystaw. Pierwsza to malarstwo japońskiego artysty Masaru Takahashiego „Copy and paste”, który od kilkunastu lat przekształca obrazy z ulic swojego miasta i tworzy uniwersum kolorowego Tokio. Wernisaż tej wystawy odbędzie się w czwartek, 10 listopada, o godz. 18:00.Tego samego dnia o godz. 18:30 będzie można także przyjrzeć pracom Amerykanina Briana Keitha Stephensa, który odwiedza Łódź od 12 lat. Inspirując się m.in. nazwą naszego miasta, stworzył cykl obrazów „W mojej głowie płynie rzeka”. Wystawy można zwiedzać do końca listopada. Wstęp wolny.

Mroki inspirowane miastem - wystawa w Domu Literartury

Wystawę „Mroki” Darii Łuki można oglądać do 22 listopada w Domu Literatury przy ul. Roosevelta 17.Nowa wystawa w Domu Literatury prezentuje grafiki Darii Łuki, która jest zawodowo związana z łódzką Akademią Sztuk Pięknych. Artystka przyznaje, że grafika warsztatowa jest dla niej narzędziem do terapeutycznego przetwarzania trudnych emocji, które towarzyszyły jej przy poznawaniu Łodzi (pochodzi z Podkarpacia). – To miasto kontrastów – początkowo przytłaczało mnie i przerażało – mówi artystka. – Z czasem stało się źródłem niekończącej się inspiracji. To w tym przedziwnym mieście, w jego malarskich fakturach, kontrastach i absurdach uczę się, że to, co jest piękne, nie zawsze musi być ładne.Wstęp jest bezpłatny.

Sonda
Lubisz imprezować?
Minelli od Rampampam ma rozgrzewający hit na jesień i zimę!