Dramatyczny pościg za kierowcą BMW po ulicach Łodzi

i

Autor: mat. policji 38-letni kierowca BMW nie zatrzymał się do kontroli, bo chciał uniknąć odsiadki

"Stój, bo strzelam!". Dramatyczny pościg za kierowcą BMW po ulicach Łodzi [WIDEO]

2023-02-03 15:17

Łódzcy policjanci zatrzymali po pościgu 38-letniego kierowcę BMW, który nie zatrzymał się do kontroli. Pirat drogowy pędził ulicami miasta, a gdy nie miał już szans na ucieczkę, porzucił auto i próbował uciekać dalej pieszo. Jak się okazało był pod wpływem amfetaminy, a uciekał, bo chciał uniknąć odsiadki. Jak wyglądał pościg ulicami Łodzi okiem kamery?

Pościg za BMW ulicami Łodzi

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w piątek (27 stycznia) w Łodzi. Ok. godz. 21.15 policjanci z łódzkiej drogówki, którzy kontrolowali trzeźwość kierowców na ul. Zakładowej, zauważyli BMW, które poruszało się slalomem. Podejrzewając, że kierowca auta może być pijany, postanowili zatrzymać go do kontroli. Siedzący za kierownicą BMW mężczyzna zignorował jednak sygnały funkcjonariuszy i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg.

Kierowca BMW za wszelką cenę próbował zgubić podążających za nim policjantów, pędząc z dużą prędkością ulicami Łodzi. W końcu na ul. Bocha, nie widząc już możliwości dalszej ucieczki, mężczyzna porzucił auto i próbował uciekać dalej pieszo. Po krótkim pościgu został jednak zatrzymany.

38-latek chciał uniknąć odsiadki

Jak się okazało, za kierownicą BMW siedział 38-letni mężczyzna. Badanie na zawartość środków odurzających wykazało, że 38-latek był pod wpływem amfetaminy. Nie był to jednak główny powód ucieczki mężczyzny.

- Policjanci ustalili, że 38-latek jest recydywistą i od kwietnia 2022 roku ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, a dodatkowo dodatkowo jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa - poinformowała mł. asp. Jadwiga Czyż z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. - Mężczyzna tłumaczył policjantom powód ucieczki tym, że wiedział, iż jest poszukiwany i chciał uniknąć odsiadki.

Policyjny pościg w Łodzi. Kierowca BMW uciekał, bo chciał uniknąć odsiadki
Sonda
Czy byłeś/aś kiedykolwiek świadkiem policyjnego pościgu?