STRAJK KOBIET w Łodzi 29.10: Protestujących PONIOSŁO! Przyłączyli się taksówkarze [WIDEO]

2020-10-30 8:32
STRAJK KOBIET
Autor: Kinga Baryga "Będzie dobrze" Adama Federa

Strajk kobiet w Łodzi trwa. W czwartek (29 października) protest miał się odbyć stacjonarnie pod siedzibą PiS, ale uczestnicy spontanicznie ruszyli w stronę placu Wolności. Tam zgromadzili się, w ramach solidarności, również taksówkarze.

W czwartek (29.10) na Piotrkowskiej strajk kobiet również zgromadził tłumy. Protest tego dnia miał być stacjonarny, ludzie zaczęli schodzić się przed godz. 18:00. Pod siedzibą PiS pojawiły się setki łodzian. Wielu z nich zostawiło pod budynkiem płonące znicze, pojawiły się też wieszaki i tabliczki z hasłami takimi jak m.in. "Piekło Kobiet", a nawet cmentarne kwiaty. Ludzie skandowali: "Kobiet prawo nie być w ciąży", "Chcę mieć wybór, a nie przymus", "Jarek, niestety, Twój rząd obalą kobiety", "Wspólna sprawa kobiet prawa".

ZOBACZ: STRAJK KOBIET w Łodzi. Te ZDJĘCIA z protestów PRZEJDĄ DO HISTORII! Niezwykłe kadry! [GALERIA]

Nie mogło też zabraknąć muzyki. Kiedy zabrzmiało "Bella Ciao", tłum zaczął śpiewać i klaskać.

Strajk kobiet w Łodzi (29.10). Protestujących poniosło... na plac Wolności

Strajk kobiet spontanicznie wyruszył w stronę placu Wolności, gdzie na protestujących czekali taksówkarze. Oni również chcieli pokazać swoją solidarność z kobietami. Tego dnia m.in. blokowali centrum Łodzi. - Ustawy, które wchodzą w życie są dramatyczne dla kobiet i dla rodzin - mówili.

CZYTAJ: Kaczyński wzywa do obrony Kościoła. Kibice ŁKS-u do protestujących: "Apelujemy o rozsądek, solidaryzujemy się z Wami"

Tłum na placu Wolności skandował: "Trzeba było nas nie wkur****ć!", a taksówkarze trąbili.

Tak zakończyła się manifestacja.

Strajk kobiet w Łodzi w piątek, 30 października

Dziś (30.10.2020) wielki protest w Warszawie. Do stolicy kraju mają zjechać ludzie z całej Polski. Ci, którzy nie mogą się tam wybrać, będą mogli wziąć udział w demonstracji solidarnościowej. Start o godz. 17:30 pod siedzibą PiS przy ul. Piotrkowskiej 143.

Strajk kobiet na ulicach Łodzi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE