Sukcesja przygotowuje się do przebudowy. Co tam będzie? Jak będzie się nazywać? Oto plany nowego właściciela!

i

Autor: Archiwum SE /mat. prasowe

Wiadomo, co będzie w łódzkiej Sukcesji

Sukcesja przygotowuje się do przebudowy. Co tam będzie? Jak będzie się nazywać? Oto plany nowego właściciela!

2022-11-02 10:48

Około roku ma trwać przebudowa łódzkiej Sukcesji. Jej nowy właściciel zdradza, jakie ma pomysły na centrum. Co powstanie w nowej Sukcesji? Jak będzie się nazywać?

Przebudowa łódzkiej Sukcesji

Jak podaje łódzki magistrat, nowy właściciel Sukcesji, firma Amush Investment Group pod wodzą tureckiego biznesmena Sabri Bekdasa, już przygotowuje się do przebudowy wnętrza obiektu. Prace adaptacyjne mają ruszyć na początku 2023 r. i potrwać około roku. Znamy kilka nowych pomysłów na stare centrum.

"Najważniejszą nowością będzie strefa zabaw dla dzieci, która powstanie na 22 tys. mkw. parter" – zapowiada biznesmen. "Będzie to raj dla dzieci, w którym będą miały elektryczne samochodziki, karuzele, trampoliny, sale do obchodów urodzin oraz place zabaw" - dodaje Bekdas.

Kolejne dwie kondygnacje zostaną przeznaczone pod handel, usługi i gastronomię. Łącznie dla około 100 podmiotów. "Z informacji właściciela wynika, że negocjacje dotyczące najmu lokali już trwają i dotyczą ok. 90% dostępnej przestrzeni. Prócz nowych marek i sieci handlowych zainteresowanie lokalami wykazują ponoć także dawni najemcy Sukcesji, którzy są zainteresowani kontynuowaniem działalności w obiekcie" - podaje magistrat.

W gmachu pozostaną funkcjonujące tam nadal multipleks kinowy, klub fitness oraz kręgielnia, choć tę ostatnią czeka jeszcze modernizacja, która ma podnieść jej atrakcyjność dla użytkowników. Jest też pomysł na bar dla studentów.

Wnętrze nowej Sukcesji nawiązywać ma do Łodzi fabrycznej.

Jak czytamy, nie do końca rozstrzygnięta pozostaje jeszcze kwestia nowej nazwy, ale właściciel skłania się ku prostocie. Wielce prawdopodobne zatem, że obiekt będzie funkcjonował pod nazwą Nowa Sukcesja.

Sukcesja działała w Łodzi od września 2015 roku. Jak pisaliśmy, ze względu na liczne wady budowlane i usterki, które skutkowały awariami, Sukcesja od początku miała problemy. Kłopoty były również ze znalezieniem najemców. Jak czytamy na portalu Business Insider, "w efekcie pod koniec lutego 2019 r. złożono wniosek o otwarte postępowanie restrukturyzacyjne, które zostało umorzone 31 października 2019 r. po tym jak nie udało się dojść do konsensusu z konsorcjum banków. Gwoździem do trumny przedsięwzięcia okazała się epidemia Covid-19 – z jej powodu przez kilkanaście tygodni galerie handlowe były zamknięte, a po ich otwarciu ruch nie wrócił do poprzedniego poziomu. Ostatecznie do spółki, którą sąd z dniem 1 kwietnia postawił w stan upadłości, wszedł syndyk", który podjął decyzję o sprzedaży budynku w celu pokrycia wierzytelności upadłej spółki.

Gmach został sprzedany dopiero na szóstym przetargu po znacznym obniżeniu jego ceny wynoszącej początkowo 126 mln zł. W marcu 2022 r., po pięciu przetargach, do których nikt nie stanął, o zakup Sukcesji ubiegały się trzy podmioty. Najwyższą cenę 79,5 mln zł zaoferowała spółka Amush Investment Group Sabri Bekdasa. Umowę sprzedaży podpisano w ostatnich dniach lipca 2022 r.

Sonda
Czy niedziele handlowe powinny wrócić?
Szewc z Leszna zbiera małe buciki