Szadek. Tragiczny wypadek awionetki. Jedna osoba nie żyje!

i

Autor: Pixabay Szadek. Tragiczny wypadek awionetki. Jedna osoba nie żyje!

Szadek. Tragiczny wypadek awionetki. Jedna osoba nie żyje!

2021-12-12 17:29

Tragiczny wypadek na lądowisku samolotów w Szadku w powiecie zduńskowolskim. W niedzielne popołudnie, około godziny 14:30, tuż obok pasa startowego, na ziemię spadła awionetka, w której znajdowały się dwie osoby. Skutki zdarzenia okazały się poważne: niewielki samolot uległ kompletnemu zniszczeniu, 50-letni mężczyzna zginął na miejscu, a 64-latek z urazem głowy i ogólnymi potłuczeniami trafił do szpitala. Póki co przyczyny tragedii pozostają nieznane.

Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa, w niedzielę, około godz. 14.30 na lądowisku w Szadku (pow. zduńskowolski) przy pasie startowym na ziemię spadł ultralekki samolot, tzw. awionetka. W samolocie znajdowało się dwóch mężczyzn. Jeden z nich, w wieku 50 lat - zginął na miejscu, drugi - 64-letni - z urazami głowy i ogólnymi potłuczeniami został odtransportowany do szpitala w Sieradzu.

Na miejscu zdarzenia pracują cztery jednostki straży i policja. O zdarzeniu powiadomiona została również Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych. Póki co przyczyny tragicznego wypadku pozostają nieznane.

Jarmark Bożonarodzeniowy na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie
Sonda
Czy boisz się latać samolotem?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany