To już pewne! Bilety MPK w Łodzi bardzo podrożeją! [INFO]

i

Autor: MPK Łódź/ archiwum

To już pewne! Bilety MPK w Łodzi bardzo podrożeją! [INFO]

2022-01-14 14:31

Radni przegłosowali zmiany w taryfie MPK Łódź. Już wkrótce bilety mają być o około 30 procent droższe. Powróci też wydłużony czas przejazdu. Szczegóły w materiale.

Podwyżki cen biletów MPK w Łodzi mają obowiązywać już od 1 marca 2022 r. Zgodnie z przyjętymi przez Radę Miejską zmianami, bilety będą droższe o około 30 procent. I tak normalny bilet 20-minutowy będzie kosztował 4 złote, a nie jak dzisiaj 3 złote, a 40 minutowy 5 złotych zamiast 3,80 zł. W przypadku biletów ulgowych cena zmieni się odpowiednio na 2 złote ze 1,50 zł oraz na 2,50 zł ze 1,90 zł. Cena biletu jednodniowego wzrośnie z 12 na 16 zł w przypadku biletu normalnego oraz z 6 na 8 złotych w przypadku ulgowego. Imienna miesięczna migawka normalna na wszystkie linie będzie kosztowała 152 złote (dzisiaj 116 zł), a ulgowa 76 złotych (dzisiaj 58 zł).

ZOBACZ TEŻ: Nowe fotoradary w Łodzi i odcinkowy pomiar prędkości. Gdzie?

Opłaty za parkowanie odniosły skutek. Na szczecińskim Podzamczu zrobiło się luźniej

Jak tłumaczy łódzki magistrat, zmiany te są konieczne ze względu na rosnące ceny paliwa i energii elektrycznej oraz obciążanie budżetu Łodzi kosztami Polskiego Ładu.

Ceny biletów okresowych z Kartą Łodzianina

Podwyżki cen biletów okresowych, czyli miesięcznych, kwartalnych i rocznych, będą mniej bolesne dla osób posiadających ważną Kartę Łodzianina. Miesięczna migawka normalna będzie kosztowała 126 złotych, a ulgowa 63 złote.

Z Kartą Łodzianina tańsze będą także bilety okresowe Seniorów oraz Juniorów.

Z powodu prowadzonych w Łodzi wielu inwestycji, miasto zdecydowało, że bilety MPK Łódź będą ważne dłużej niż wynika to z ich nominału: 20-minutowe będą ważne 40 minut, a na 40-minutowym pojedziemy przez 60 minut. Zasada ta obowiązywała do 31 grudnia 2021 roku i znowu będzie obowiązywać po dwumiesięcznej przerwie.

Jak dodaje łódzki magistrat, z tych samych powodów, w mieście wzrosną również ceny wielu usług takich jak np. opłat za żłobki, korzystania z miejskich basenów i obiektów sportowych, utrzymania miejskich lokali.

Sonda
Czy podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej w Łodzi są słuszne?