Tragedia na weselu pod Łodzią

i

Autor: Policja

Tragedia na weselu pod Łodzią. Nie żyje 21-latka. Znamy wyniki sekcji zwłok

2021-09-27 13:59

Co za potworna tragedia. Miała być przednia zabawa, będzie pogrzeb. Znamy wyniki sekcji zwłok 21-letniej mieszkanki Łodzi, której ciało znaleziono w niedzielę, 26 września w stawie w miejscowości Żelechlinek. Kobieta bawiła się tam na weselu...

Przypomnijmy – zwłoki 21-latki zostały odnalezione około godziny 7 w wodzie nieopodal sali weselnej. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy kobieta brała udział w przyjęciu jako osoba towarzysząca znajomego. Wszyscy świetnie się bawili, nic nie zapowiadało tak dramatycznego finału.

Śledczym udało się odtworzyć ostatnie chwile życia zmarłej. Około godziny 12 w nocy para opuściła lokal żeby się przewietrzyć. Kobieta i jej kolega przysiedli na ławce i przysnęli. Kiedy mężczyzna się obudził, jego partnerki nie było. Był przekonany, że wróciła na salę weselną. Tam jednak jej nie zastał, więc wspólnie z kilkoma uczestnikami imprezy rozpoczął jej poszukiwania. Kiedy te nie przyniosły rezultatu poproszono o pomoc strażaków i policję.

Kobieta utonęła w Strzelcach

Około 7 rano zwłoki 21-latki znaleziono w wodzie. Jak ustaliliśmy na jej ciele nie było żadnych śladów wskazujących na udział w zgonie osób trzecich. Nad brzegiem nie ujawniono też nic, co mogły świadczyć o tym, że ktoś wepchnął ją do wody. Mimo to na polecenie prokuratora zatrzymano towarzyszącego jej w zabawie mężczyznę.

Przeprowadzona dziś (27.09) sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci kobiety było utonięcie. Wszystko więc wskazuje na nieszczęśliwy wypadek. Znajomy 21-latki został przesłuchany w charakterze świadka.

- Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie Mazowieckim w dniu 27 września 2021r. otrzymała materiały dotyczące ujawnionego w dniu 26 września 2021r. zgonu 21 letniej kobiety, która w nocy z 26 na 27 bawiła się na weselu w jednej z sal bankietowych w Żelechlinku - wyjaśnia Super Expressowi Magdalena Czołnowska - Musioł z Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim. - Czynności procesowe w trybie art. 308 kpk zostały zrealizowane wstępnie w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci tj. z art. 155 k.k. Z poczynionych ustaleń wynika , że kobieta około północy, opuściła salę w towarzystwie 18 letniego mężczyzny, który wrócił na zabawę sam po około dwóch godzinach i zaczął rozpytywać pozostałych gości weselnych o kobietę. W wyniku podjętych poszukiwań, o godz. 7 rano, w znajdującym w pobliżu zbiorniku wodnym w Żelechlinku ujawniono ciało 21 letniej kobiety. W dniu dzisiejszym została przeprowadzona sekcja zwłok kobiety, w wyniku której nie ujawniono na jej ciele obrażeń, które mogłyby sugerować udział osób trzecich. Według wstępnej opinii lekarza do zgonu kobiety doszło najprawdopodobniej w wyniku utonięcia, niemniej jednak pobrano materiał do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających oraz do badań histopatologicznych, po uzyskaniu wyników tych badań lekarz medycyny sądowej będzie mógł wydać ostateczną i kategoryczną opinię określającą przyczynę zgonu. Na miejscu tragedii przeprowadzono oględziny, został zabezpieczony monitoring oraz przesłuchano świadków, w tym w dniu dzisiejszym zatrzymanego bezpośrednio po ujawnieniu zwłok 18 latka, który jako ostatni widział kobietę żywą. Mając na względzie wstępny etap postępowania i mając na względzie, że obecnie trwają czynności procesowe mające na celu ustalić przebieg i przyczyny zdarzenia kierując się dobrem postępowania przygotowawczego nie można udzielić innych informacji o poczynionych dotychczas ustaleniach.

Sonda
Czy umiesz pływać?