Tragiczny długi weekend na drogach woj. łódzkiego. Zginęło więcej osób niż rok temu!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Alexas_Fotos

Tragiczny długi weekend na drogach woj. łódzkiego. Zginęło więcej osób niż rok temu!

2021-06-07 12:09

Podczas długiego czerwcowego weekendu policjanci patrolujący drogi województwa łódzkiego odnotowali więcej wypadków i ofiar śmiertelnych niż w tym samym okresie w ubiegłym roku. Od środy 2 do niedzieli 6 czerwca policjanci ruchu drogowego garnizonu łódzkiego, podczas działań pod nazwą „Boże Ciało 2021” patrolowali drogi w radiowozach oznakowanych, nieoznakowanych z wideorejestratorami oraz na motocyklach. Oto podsumowanie.

Policjanci biorący udział w działaniach pełnili służbę w radiowozach oznakowanych, nieoznakowanych z wideorejestratorami oraz na motocyklach nieprzerwanie do niedzieli 6 czerwca 2021 roku. Zwracali szczególną uwagę na przekroczenia dopuszczalnej prędkości, sprawdzali stan trzeźwości kierujących, kontrolowali, czy wszyscy używali pasów bezpieczeństwa, a także w jaki sposób przewożeni byli najmłodsi pasażerowie. Funkcjonariusze zwracali uwagę także na pieszych i rowerzystów. Sprawdzali stan techniczny pojazdów, ich obowiązkowe wyposażenie i prawidłowe zamocowanie przewożonego ładunku oraz bagażu.

Rutkowski Story: Tajemnica zaginięcia pierścionka

W sposób szczególny policjanci przyglądali się jak zostały przyswojone „nowe” przepisy ruchu drogowego, które weszły w życie 20 maja i 1 czerwca 2021 roku. W szczególności te nadające pierwszeństwo pieszemu wchodzącemu i będącemu na przejściu, ale również czy piesi stosowali się do zakazu korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas przechodzenia przez jezdnię.

Sezon motocyklowy w pełni, więc policjanci czujnym okiem przyglądali się temu, jak kierujący samochodami i motocyklami wywiązują się ze swoich obowiązków na drodze.

ZOBACZ TEŻ: Łódź. Śmiertelny wypadek na Rudzkiej. Zginął 29-letni motocyklista. Jechał suzuki bez uprawnień [FOTO]

W ciągu pięciu dni działań, czyli od 2 do 6 czerwca 2021 roku, na terenie województwa łódzkiego doszło do 36 wypadków, w których zginęło 6 osób, a 43 zostały ranne. Policjanci wyeliminowali z ruchu 109 nietrzeźwych kierujących.

Dla porównania, podczas długiego weekendu czerwcowego w roku 2020 policjanci w województwie łódzkim odnotowali 35 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 35 zostało rannych. Policjanci ujawnili wowczas 122 nietrzeźwych kierujących.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany