Tramwaje i autobusy MPK Łódź będą jeździły... rzadziej! Nie mamy wyjścia. Szykuje się armagedon

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Unsplash /zdjęcie ilustracyjne

Uwaga pasażerowie!

Tramwaje i autobusy MPK Łódź będą jeździły... rzadziej! "Nie mamy wyjścia". Szykuje się armagedon

2022-10-07 13:42

W najbliższych dniach w Łodzi zmniejszy się liczba kursujących autobusów i tramwajów. MPK Łódź poinformowało właśnie, że z powodu zwolnień lekarskich kierowców i motorniczych, konieczne są zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Można się spodziewać, że w godzinach szczytu łodzian czeka prawdziwy armagedon.

"MPK Łódź poinformowało Zarząd Dróg i Transportu, że ze względu na kilkadziesiąt zwolnień lekarskich swoich pracowników konieczne będzie wdrożenie ograniczeń w kursowaniu autobusów i tramwajów" - podaje łódzki magistrat.

– Nie mamy wyjścia – mówi prezes MPK Łódź, Zbigniew Papierski. – Kierowcy chorują. Zgodnie z prawem ci, którzy są zdrowi też nie mogą jeździć non stop, ponieważ nie jest to zgodne z przepisami, nie mówiąc o tym, że ich zmęczenie zagrażałoby zdrowiu pasażerów. Jeśli do tego dodamy fakt, że mamy 100 wakatów na stanowiska kierowców i motorniczych – sytuacja nie wygląda dobrze.

Jak czytamy, według MPK Łódź na swoje standardowe linie wyjeżdża 326 autobusów, teraz ta liczba zostanie zmniejszona do 290. W przypadku tramwajów nastąpi zmniejszenie taboru ze 175 pojazdów do 163 w dni powszednie.

– Uwzględniając sytuację kadrową MPK Łódź powyższe zmiany spowodują utratę części kursów, a niektóre połączenia nie będą realizowane w ogóle – mówi dyrektor Maciej Sobieraj z Zarządu Dróg i Transportu. – To spowoduje zmniejszenie częstotliwości na liniach autobusowych z 15 min na 20 min w dni robocze lub z 20 do 30 min w weekendy. Szczególnie dotkliwe będzie to w godzinach szczytu – dodaje Sobieraj.

Sonda
Jak często podróżujesz komunikacją miejską?
Zaatakował kierowcą MPK Wrocław. Bił i kopał go na pętli autobusowej
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany