Trwają prace w Pasażu Róży. Najpiękniejsze podwórko w Łodzi zostanie przedłużone!

2020-08-04 10:35 Emilia Białecka
Trwają prace w Pasażu Róży. Najpiękniejsze podwórko w Łodzi zostanie przedłużone!
Autor: Radosław Jóźwiak /UMŁ

Trwają prace przy przedłużeniu pasażu Róży przy ul. Piotrkowskiej. Podwórko z lustrzaną instalacją artystyczną Joanny Rajkowskiej zostanie rozbudowane i połączone z ul. Zachodnią oraz placem Wolności.

Przedłużenie pasażu Róży sprawi, że będzie można wygodniej przemieszczać się między ul. Zachodnią a ulicą Piotrkowską oraz placem Wolności. Powstanie zaciszna przestrzeń miejska, w której będzie można spotykać się i wypoczywać. Powstaną pasy zieleni z drzewami, krzewami i inną roślinnością. Ściany budynków sąsiadujących z pasażem zostaną pokryte bluszczem.

CZYTAJ TEŻ: Nowe buspasy i trampasy na ulicach Łodzi. Gdzie się wkrótce pojawią?

Posadzimy 14 dużych drzew, a w pasażu Róży pojawią się krzewy róż. Pasaż stanie się przyjazną przestrzenią dla mieszkańców m.in. dzięki pergolom, które zostaną obsadzone pnączami dającymi cień. Całość będzie nawiązywała do dobrze przyjętych przez łodzian woonerfów. Oprócz licznych ławek, zamontujemy też stojaki rowerowe. Nawierzchnia przedłużonego pasażu, w nawiązaniu do ul. Piotrkowskiej, zostanie wyłożona granitem - opisuje Rafał Michaś z Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na luty 2021 r. Jej koszt to blisko 6 mln zł.

Zmodernizowana Skałka w Tuchowie czeka na spacerowiczów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.