Ulewa w Łodzi (27.07). Niektóre ulice zamieniły się w rzeki. Są utrudnienia!

i

Autor: BE

Ulewa w Łodzi: niektóre ulice zamieniły się w rzeki. Są utrudnienia!

2021-07-27 8:21

Dzisiejsza (27.07.2021) poranna ulewa w Łodzi spowodowała wiele zalań ulic. Gdzie są największe utrudnienia dla kierowców? Gdzie stoją tramwaje i autobusy MPK? Szczegóły w materiale.

Z samego rana w Łodzi oberwanie chmury. Jak podają synoptycy, padać może jeszcze do godziny 10. W całym województwie łódzkim, jeszcze do godziny 9:00, obowiązuje ostrzeżenie I stopnia przed burzami z gradem. Intensywne opady deszczu w Łodzi spowodowały wiele zalań ulic. Jak informują kierowcy, w rzekę zamieniła się między innymi ul. Telefoniczna, przy cmentarzu. Z powodu rozlewiska utrudnienia również na Śmigłego-Rydza w stronę ul. Śląskiej, rozlewisko również na ul. Wróblewskiego przed Wólczańską, zalewa również ulicę Pomorską. Ulewa spowodowała również wiele zatrzymań komunikacji miejskiej. Opóźnienia występują na trasach tramwajów linii 12B, 5, 10AB, 18, 9, 15, 17, 8AB oraz na trasach autobusowych: 6, 52, 86, 93, 97AB, Z43AB. Szczegóły poniżej.

CZYTAJ TEŻ: Ogromne straty po nawałnicy w Łodzi. Kwota przyprawia o zawrót głowy

Burza w Łodzi. Poranne oberwanie chmury nad miastem. Rozlewiska na ulicach

Łódź. Opóźnienia w komunikacji miejskiej 27 lipca

Po godzinie 7 zatrzymania tramwajów linii 5 w obu kierunkach na ul. Nowomiejskiej przy ul. Podrzecznej z powodu rozlewiska. Podobnie na ul. Kilińskiego, gdzie przed godziną 8 stały tramwaje linii 9, 15 i 17. Komunikacja została wznowiona, ale tramwaje jadą opóźnione.

O godzinie 7:49 doszło do zatrzymania ruchu na ul. Bandurskiego przy dworcu Kaliskim w kierunku do ul. Włókniarzy. Stoją tramwaje linii 5, 10AB, 12B i 18. Ruch zostanie wznowiony za zgodą służb miejskich.

Niedawno wznowiono natomiast komunikację na ul. Telefonicznej przy Czorsztyńskiej, gdzie wykoleił się tramwaj. Są opóźnienia.

Gdzie jest burza?

To, gdzie jest burza w danym momencie możecie sprawdzić na dostępnych w internecie stronach z radarami burzowymi. Specjalnie dla Was zrobiliśmy materiał: Gdzie jest burza w woj. łódzkim? Te radary burzowe i mapy to pokażą! [LISTA]

Sonda
Czy boisz się burzy?