Uwaga na wzmożone kontrole policji na drogach Łodzi i województwa!

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Uwaga na wzmożone kontrole policji na drogach Łodzi i województwa!

2022-03-17 13:14

Uwaga kierowcy, mogą posypać się mandaty! W piątek (18 marca) na drogach województwa łódzkiego więcej policji. Tego dnia przeprowadzone zostaną działania pod kryptonimem "Prędkość".

Jak podaje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi, nadmierna prędkość nadal jest przyczyną większości wypadków drogowych, podczas których giną ludzie. W piątek, 18 marca 2022 r. na terenie województwa łódzkiego policjanci ruchu drogowego przeprowadzą całodniowe działania pod kryptonimem „PRĘDKOŚĆ”.

PRZECZYTAJ TEŻ: Tajemnicza śmierć pod Łowiczem. 33-latek nie zginął w wypadku, więc strzelił sobie w głowę?

Groby rodzinne znanych aktorów. Opania, Fronczewski, Kondrat, Olbrychski. Niezapomniani

"Tego dnia mundurowi skupią się szczególnie na miejscach, w których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych spowodowanych nadmierną prędkością. Kierowcy, którzy zostaną przyłapani na agresywnej jeździe, nie będą mogli liczyć na taryfę ulgową. Podczas działań policjanci będą przypominać, jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – czyli taką, przy której kierujący zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem" - zapowiada policja.

Policjanci ruchu drogowego, a w tym mundurowi z grupy „SPEED”, pełniący służbę w radiowozach nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestratory, w tym dniu głównie reagować będą na naruszenia dotyczące nieprzestrzegania dopuszczalnych prędkości przez kierujących pojazdami. Jednak jak zapowiadają - "nie oznacza to, że inne zachowania niezgodne z prawem będą nie zauważalne".

Sonda
Czy byłeś/aś kiedyś świadkiem wypadku?