W kwietniu otwiera się pierwsze w regionie łódzkim okno życia dla... zwierząt!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. JACLOU-DL

W kwietniu otwiera się pierwsze w regionie łódzkim okno życia dla... zwierząt!

2021-03-30 9:14

Bywa, że szczenięta i kocięta są topione, zakopywane bądź porzucane na pastwę losu, w niektórych przypadkach bez jakichkolwiek szans na przeżycie. By przeciwdziałać takim okrutnym praktykom i dać czworonogom szansę na życie i dom, w Aleksandrowie Łódzkim otwiera się okno życia dla zwierząt. To pierwsze takie miejsce w regionie łódzkim.

Przypomnijmy, nie dalej jak w lutym tego roku w miejscowości Brużyczka Mała pod Aleksandrowem Łódzkim ktoś wyrzucił na mróz aż 10 szczeniaków. Jak opisywała policja, zwierzęta zostały porzucone na polu i skazane na śmierć z wychłodzenia. Niestety, jeden z maluchów nie przeżył. Aby zapobiec podobnym zdarzeniom i "praktykom" w kwietniu w Aleksandrowie Łódzkim otwiera się okno życia dla szczeniąt i kociąt. - Chcemy oszczędzić tym zwierzakom dużego stresu i zagrożenia zdrowia i życia - mówi w rozmowie z Radiem Łódź Katarzyna Rezler z urzędu miejskiego w Aleksandrowie Łódzkim, która zwraca uwagę, że właśnie wiosna to czas, kiedy maluchów przybywa.

ZOBACZ TEŻ: Dyrektor Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi zrezygnował z pełnionej funkcji

We wrocławskim zoo urodziła się żyrafa siatkowana

Punkt będzie działać przy gabinecie weterynaryjnym przy ul. Bratoszewskiego 21 od 8 kwietnia 2021 r.

Najlepiej, żeby zwierzęta, które tam trafią miały skończony siódmy tydzień życia. Aby pozostawić w oknie życia szczenięta bądź kocięta trzeba będzie podpisać dokument o zrzeczeniu się praw do nich oraz zobowiązać się do sterylizacji suczki.

Jedna taka wpadka i mogą uznać Cię za "buraka"! SPRAWDŹ, czy znasz zasady savoir vivre!

Pytanie 1 z 15
Jeśli przytrafi nam się rozmowa telefoniczna w towarzystwie, po jej zakończeniu...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany