W łódzkim Orientarium zamieszkały psy leśne

i

Autor: Urząd Miasta Łodzi

W łódzkim Orientarium zamieszkały psy leśne. To jedyne takie zwierzęta w Polsce

2022-06-14 12:39

Tego jeszcze w Polsce nie było. Łódzkie Orientarium, jako pierwszy ogród zoologiczny w kraju postanowił stworzyć rodzinę psów leśnych. Do mieszkającej tam od kwietnia samicy o imieniu Tequila dołączył właśnie kawaler Chip. Szybko zdobył jej serce, więc pracownicy zoo mają nadzieję na potomstwo.

Para psów leśnych z Łodzi to jedyni przedstawiciele tego gatunku w Polsce. W naturze mieszkają w Ameryce Południowej na terenach w okolicach zbiorników wodnych. Między palcami mają rozwinięte błony pławne, dlatego są świetnymi pływakami. Z racji tego, że żywią się głównie gryzoniami, a ich ulubionym przysmakiem jest paka nizinna, nazywane są także pakożerami.

CZYTAJ: Młoda kobieta spadła na wybieg dla niedźwiedzi. Niebezpieczny wypadek w łódzkim Orientarium

– Zwierzęta te tworzą duże stada rodzinne – mówi w rozmowie z portalem Urzędu Miasta Łodzi Michał Gołędowski, edukator z łódzkiego zoo. - Łącząc siły, te niepozorne drapieżniki są w stanie upolować dużo większą ofiarę niż wskazywałyby na to ich rozmiary. Stado może złapać kapibarę, nandu, a nawet tapira. Psy leśne aktywne są głównie w ciągu dnia. Noce spędzają w zmurszałych pniach lub norach wykopanych przez pancerniki. Co ciekawe, ich mocz, którym znaczą teren (rozpylając go stając na przednich nogach) ma zapach octu. Stąd niekiedy pojawia się kolejna nazwa tego gatunku – pies octowy.Psy leśne można zobaczyć na nowym wybiegu tuż przy basenie zewnętrznym ariranii – również jedynych w naszym kraju.

POLECAMY: Łask. Co dalej z psami, które rozszarpały 18-letnią Weronikę? Dziewczyna walczy o powrót do zdrowia

Sonda
Lubisz odwiedzać ZOO?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany