Szczepienia przeciw COVID-19: 2,7 mln zaszczepionych. Minister Zdrowia podał WAŻNE DANE

i

Autor: Pixabay/KitzD66

Wiadomo, gdzie powstaną punkty masowych szczepień w Łodzi i województwie! [SZCZEGÓŁY]

2021-04-14 8:04

Już wiadomo, ile i gdzie powstanie w Łodzi i województwie punktów szczepień powszechnych. W każdym z nich wykonywanych będzie od 200 do 1 tysiąca zabiegów dziennie. Punkty szczepień masowych w województwie łódzkim mają być uruchamiane od 19 do 25 kwietnia. Szczegóły w naszym materiale.

Jak podaje PAP, we wtorek (13 kwietnia) wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński i dyrektor łódzkiego NFZ Artur Olsiński spotkali się z przedstawicielami samorządów w regionie, aby przedstawić im wyniki analizy dotyczącej planowanych szczepień powszechnych w Łódzkiem. Jak wyjaśniła rzeczniczka łódzkiego NFZ Anna Leder, analiza obejmowała możliwości obecnie działających 450 punktów szczepień populacyjnych, które zestawiono z procentem mieszkańców każdego z powiatów zaszczepionych drugą dawką.

ZOBACZ TEŻ: Awaria w pabianickim szpitalu: KOŃCZYŁ SIĘ TLEN dla chorych na COVID-19. Policja eskortowała cysternę aż ze Śląska! [WIDEO]

dr Tomasz Karauda: Zapraszam prezydenta Dudę na oddział covidowy [Super Raport]

"Odnieśliśmy to do całkowitej liczby mieszkańców każdego powiatu i zbadaliśmy, ile punktów powszechnych potrzebujemy, by zaszczepić wszystkich przynajmniej jedną dawką do końca sierpnia. Analizy wykazały, że niezbędne będzie uruchomienie 51 punktów szczepień powszechnych, z czego 27 znajdzie się w zupełnie nowych lokalizacjach" – podkreśliła rzeczniczka łódzkiego NFZ.

Najwięcej takich punktów powstanie w Łodzi. Obok już działających 139 punktów w przychodniach i szpitalach uruchomionych zostanie łącznie 6 punktów masowych, przy czym dwa z nich pojawią się w nowych lokalizacjach. Drugi pod względem liczby punktów jest powiat bełchatowski, gdzie znajdą się cztery takie miejsca.

Leder zaznaczyła, że niektóre z punktów zostały umiejscowione w dotychczas działających punktach, jednak po zmianie ich statusu liczba wykonywanych tam szczepień wzrośnie znacząco i będzie wynosić od 200 do tysiąca dziennie.

ZOBACZ: Nowe elektryczne autobusy MPK Łódź będą miały siedzenia... z antywirusową tkaniną!

Jak poinformowała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, Miasto Łódź będzie tworzyło trzy masowe punkty szczepień – w sport Arenie, w hali przy ul. Skorupki oraz w Bionanoparku (tu już działa punkt szczepień). Według łódzkiego magistratu tysiąc szczepień dziennie będzie gotowe wykonać w Sport Arenie Miejskie Centrum Medyczne im. Rydygiera. Tyle samo w hali na ul. Skorupki ma zapewnić Miejskie Centrum Medyczne im. Jonschera. 500 chętnych na szczepienia przyjmie dziennie Bionanopark.

Kolejne trzy punkty w Łodzi powstaną w miejscach, gdzie już teraz prowadzone są szczepienia populacyjne – w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki, Centralnym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i w punkcie przy ul. Lumumby.

Przypomnijmy, punkty szczepień masowych w województwie łódzkim mają być uruchamiane od 19 do 25 kwietnia.

Jedna taka wpadka i mogą uznać Cię za "buraka"! SPRAWDŹ, czy znasz zasady savoir vivre!

Pytanie 1 z 15
Jeśli przytrafi nam się rozmowa telefoniczna w towarzystwie, po jej zakończeniu...
Nasi Partnerzy polecają