Wiadomo, kiedy uroczyste otwarcia stadionu ŁKS przy al. Unii! Co się będzie działo?

i

Autor: UMŁ /Radosław Jóźwiak

Wiadomo, kiedy uroczyste otwarcia stadionu ŁKS przy al. Unii! Co się będzie działo?

2022-03-31 11:34

Korona stadionu łódzkiego ŁKS-u została domknięta. Teraz obiekt spełnia wszystkie warunki dla stadionów UEFA III kategorii. Pierwszy mecz w ramach uroczystego otwarcia obiektu po zakończonych pracach nad trybunami piłkarze ŁKS-u zagrają z Chrobrym Głogów.

Nowy stadion przy al. Unii Lubelskiej powstawał w dwóch etapach. W lipcu 2015 r. zakończyła się budowa trybuny zachodniej, w której znajduje się m.in. zaplecze administracyjne i szatnie oraz sale konferencyjne i pomieszczenia do odnowy biologicznej. Teraz zakończono budowę trzech kolejnych trybun z komercyjnymi pomieszczeniami pod wynajem. Korona stadionu została domknięta. Obiekt spełnia wszystkie warunki dla stadionów UEFA III kategorii i ma 18 029 miejsc siedzących. Od 24 maja 2021 r. nosi imię Władysława Króla, sportowej ikony Łodzi.

PRZECZYTAJ TEŻ: Centrum Łodzi rozkopane, robotnicy zniknęli. Miasto zrywa umowę z wykonawcą!

Oficjalne otwarcie miejskiego stadionu zaplanowano na 22 kwietnia 2022 r. Spotkanie 29. kolejki Fortuna 1. Ligi rozpocznie się o godz. 20.30, ale na stadionie warto zameldować się już o godz. 18. Tomasz Salski, główny udziałowiec sportowej spółki ŁKS zapowiada bowiem, że dzień otwarcia klubowego obiektu będzie pełen atrakcji i niespodzianek. Informacje na temat szczegółowego programu inauguracyjnej imprezy mają być ujawniane etapami, żeby stopniowo budować napięcie.

ZOBACZ: Kultowe podwórko Łodzi Kaliskiej zostanie wyremontowane. Jak zmieni się Piotrkowska 102?

– Mam nadzieję, że będzie to duże święto, w którym wezmą udział nie tylko sportowcy, ale też gwiazdy estrady. Gotowe są już okolicznościowe koszulki i szaliki. Duży nacisk chcemy położyć na to, by było to święto rodzinne. Pochwalimy się też dzieciakami z naszej akademii oraz klubami partnerskimi, które pokażemy na płycie boiska – powiedział Salski zdradzając, że klub zamierza zaprosić m.in. wszystkich piłkarzy, którzy w 1998 r. wywalczyli w barwach ŁKS mistrzostwo Polski.

Chciał trenować dzieci z Ukrainy. Na jego komputerze znaleziono pornografię dziecięcą
Sonda
Interesujesz się sportem?