Wielkie zmiany w ŁKS! Salski nie jest już prezesem klubu: Bez pełnego zaangażowania nie osiągniemy celu

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. jarmoluk /zdjęcie ilustracyjne

Wielkie zmiany w ŁKS! Salski nie jest już prezesem klubu: "Bez pełnego zaangażowania nie osiągniemy celu"

2022-02-04 14:35

ŁKS w specjalnym komunikacie poinformował, że Tomasz Salski nie jest już prezesem klubu, jednak wciąż pozostaje największym akcjonariuszem. To nie jedyne zmiany w funkcjonowaniu klubu.

W końcówce 2021 r. doszło do zmian w składzie zarządu ŁKS. W chwili obecnej ŁKS Łódź S.A. jest reprezentowany przez zarząd w osobie Dariusza Lisa, Jarosław Olszowy został powołany na stanowisko prokurenta spółki, natomiast Tomasz Salski, jako jej główny akcjonariusz, nadal będzie reprezentował klub. Dnia 28 stycznia 2022 roku Sąd rejestrowy dokonał rejestracji podwyższenia kapitału zakładowego ŁKS Łódź S.A z kwoty 1 597 900,00 zł do kwoty 10 549 500,00 zł. Wyemitowane akcje serii C zostały objęte przez dotychczasowych akcjonariuszy.

ZOBACZ TEŻ: Łódzkie dramatycznie się wyludnia! Dane są gorsze niż zakładano

Trener Raubo o wstrząsającym telefonie od Daiblo Włodarczyka | Andrzej Kostyra

– Przed nami pełen wyzwań okres związany z otwarciem nowego stadionu oraz jego komercjalizacją, a co za tym idzie również rozbudową struktur administracyjnych klubu. Bez pełnego zaangażowania nie osiągniemy celu, dlatego z uwagi na zobowiązania względem innych spółek oraz ograniczonymi możliwościami kierowania klubem w pełnym wymiarze czasowym, podjąłem decyzję o zmianach, które mają na celu poprawę wydajności zarządzania ŁKS-em. Oczywiście nadal będę zaangażowany w pracę w klubie, jednak najprawdopodobniej jako członek Rady Nadzorczej – wyjaśnia Tomasz Salski.

– Dariusz Lis i powołany na stanowisko prokurenta spółki Jarosław Olszowy, są moimi zaufanymi wieloletnimi współpracownikami, których doświadczenie i wiedza zapewnią właściwą drogę rozwoju klubu. Ważne jest również to, że panowie dzięki swej wiedzy i zaangażowaniu odciążą mnie od części dotychczasowych obowiązków, pozwalając mi tym samym skupić się na wielu innych ważnych w kontekście przyszłości klubu sprawach – dodaje Tomasz Salski.

Nowi akcjonariusze ŁKS

Zmiany w zarządzie klubu to nie jedyna nowa wiadomość. ŁKS pozyskał sześciu nowych akcjonariuszy, którzy objęli w sumie 6 tys. sztuk akcji z puli 20 tys. sztuk akcji. Dodajmy, że nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy podjęło uchwałę o emisji akcji Serii D w ilości 20 tys. sztuk o wartości 2 mln zł, które mają stanowić 15% dotychczasowego kapitału. O szczegółach procesu poinformujemy już po zakończeniu emisji w osobnym komunikacie.

– Emisja akcji to pomysł już przeze mnie wcześniej zapowiedziany i ściśle związany z projektem „Łódzki Klub Sukcesu”. Cieszymy się, że pomimo trudnego okresu świąteczno-noworocznego zdołaliśmy poszerzyć grono akcjonariuszy. Dodam, że cały czas realizujemy plan naprawczy, a środki uzyskane w wyniku emisji akcji są jego ważnym elementem, bo pozwolą nam m.in. na spłacenie zaległych zobowiązań – wyjaśnia Tomasz Salski. – Przy okazji pragnę zauważyć, że problemy, o których było głośno w kontekście ŁKS-u w ostatnich dniach nie są nowym problemem, a konsekwencją decyzji podjętych w przeszłości, o których już wcześniej informowaliśmy. Liczyliśmy się z nimi i uwzględniliśmy je opracowując plan naprawczy, dlatego wiemy jak sobie z nimi poradzić. Oczywiście nadal wymaga to czasu i cierpliwości – dodał Tomasz Salski.

Sonda
Masz ulubioną drużynę piłkarską?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany