Wielki labirynt w łódzkim Botaniku gotowy na zwiedzających. Otwarcie już 1 czerwca!

i

Autor: BE /archiwum

Wielki labirynt w łódzkim Botaniku gotowy na zwiedzających. Otwarcie już 1 czerwca!

2021-05-31 14:52

Łódzki Ogród Botaniczny w Dzień Dziecka (1 czerwca) otwiera wielki labirynt z żywopłotu. Przypomnijmy, prace nad nim trwały od 2018 roku. Rok wcześniej pomysł został zgłoszony do budżetu obywatelskiego.

Labirynt w łódzkim Botaniku stworzono z ponad 4 tysięcy grabów. Grab z gatunku carpinus betulus to ozdobna roślina bardzo często stosowana na żywopłoty. Dzięki temu, że naturalną cechą gatunku jest skłonność do wytwarzania odrośli korzeniowych, doskonale nadaje się do zagęszczania żywopłotów. Prace nad nim zaczęły się latem 2018 roku. A sam pomysł jego stworzenia pojawił się jako projekt w budżecie obywatelskim. "Motywacją do tego wniosku, była moja córka. Stwierdziłem, że fajnie byłoby mieć w Łodzi takie miejsce, gdzie można rodzinnie fajnie spędzić czas - mówił łodzianin Michał Gurbski.

ZOBACZ KONIECZNIE: Dzień Dziecka 2021 w Łodzi. Lista atrakcji jest długa! [SZCZEGÓŁY]

Dlaczego warto jeść orzechy?

Labirynt jest zaprojektowany w kształcie litery „L”, prowadzą do niego cztery wejścia, ma także wiele zaułków i miejsc bez wyjścia. Całość powierzchni to 2800 m2, długość labiryntu 70 metrów, szerokość 55 metrów.

Otwarcie labiryntu w łódzkim Botaniku zaplanowano na 1 czerwca, czyli Dzień Dziecka.

Otwarcie wielkiego labiryntu w łódzkim Botaniku już 1 czerwca!

i

Autor: UMŁ
Nasi Partnerzy polecają