Wojtek Ilkiewicz wylądował w Łodzi! Ciężko chory marynarz w końcu wrócił z Chin [ZDJĘCIA]

2020-08-14 8:21 Emilia Białecka

Poważnie chory Wojtek Ilkiewicz, który przez ostatnie dwa miesiące przebywał w chińskim szpitalu, w czwartek (13.08) wrócił do Polski. Specjalny transport medyczny z chińskiego miasta Dallian wylądował na łódzkim lotnisku. Na tę chwilę jego bliscy czekali długo.

Wszystko poszło zgodnie z planem i - tak jak zapowiadaliśmy - Wojtek Ilkiewicz w czwartek (13.08) wrócił do Polski. Rządowy samolot z chorym na pokładzie wylądował na łódzkim lotnisku. Prosto z lotniska 31-latek trafił do szpitala.

Przypomnijmy, Wojtek Ilkiewicz jest marynarzem. Utknął w Chinach po skończonym rejsie. Kiedy z powodu pandemii koronawirusa zamknięto granice, nie udało mu się wrócić do domu. A kiedy w końcu pojawiła się nadzieja i zarezerwował lot na 23 czerwca, kilka dni wcześniej dostał ataku ostrego bólu i trafił do tamtejszego szpitala. Jak opisywał jego tata, przeprowadzone badania wykazały ostre zapalenie wewnętrznych narządów oraz stan zagrażający życiu… Wojtek znalazł się na OIOM-ie, gdzie przeszedł operację, a jego stan wciąż jest poważny. Teraz jego leczenie będzie kontynuowane w kraju.

Na portalu siepomaga.pl wciąż trwa zbiórka pieniędzy na rzecz 31-letniego łodzianina. Rodzina musi spłacić dług za leczenie w chińskim szpitalu, gdzie łącznie spędził dwa miesiące. Kilka dni temu, jego bliscy, opisywali, że w grę może wchodzić kwota około 50 tysięcy złotych. Koszt leczenia w tamtejszym szpitalu, według opisu rodziny, wynosił około 10-15 tysięcy złotych na dobę.

Pompowali na dachu wieżowca dla Maciusia! Weszli na wysokość ponad 200 metrów.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.