WOŚP 2021 w Łodzi. Co będzie się działo w Manufakturze? Co można wylicytować na aukcjach?

i

Autor: Manufaktura/mat. prasowe

WOŚP 2021 w Łodzi. Co będzie się działo w Manufakturze? Co można wylicytować na aukcjach?

2021-01-29 11:30

Finał WOŚP 2021 odbędzie się w ostatnią niedzielę stycznia (31.01). Mimo, że w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy została przeniesiona do internetu, w Łodzi jest kilka wydarzeń stacjonarnych. Oto, jak będzie wyglądał finał WOŚP 2021 w łódzkiej Manufakturze. Sprawdźcie też, co można wylicytować na aukcjach.

29. finał WOŚP będzie szczególny. Z powodu epidemii koronawirusa, nie będzie koncertów i wydarzeń gromadzących tłumy. Nikt nie ma jednak wątpliwości, że nie to jest najważniejsze. Jak można wspomóc w tym roku Wielką Orkiestrę Świątecznej pomocy? Jak razem z WOŚP mogą zagrać łodzianie?

Choć tegoroczne wydarzenia odbędą się w większości online, to w Manufakturze znajdzie się kilka bezpiecznych atrakcji. W głównym wejściu „rozłoży się” Złote Serce, do którego można będzie wrzucać monety-groszówki. Aby zadbać o bezpieczeństwo darczyńców, do Serca ustawione będą dwie wydzielone kolejki, które pozwolą na zachowanie odpowiedniego dystansu. Dodatkowo, przed budynkiem galerii handlowej, ustawi się krwiobus, w którym, po rejestracji w galerii w wejściu głównym, będzie można oddać krew. Akcja będzie trwała od 12 do 16.30.

Restauracje i kluby zamknięte, ale Polacy mogą zaszaleć w muzeum. Komentarz Adama Federa

W najbliższą niedzielę, już po raz piąty, odbędą się Licytacje WOŚP - zaproszeni Goście ze świata polityki, muzyki i show-biznesu przekażą na licytację rzeczy od serca, które, w połączeniu z upominkiem WOŚP, w jednym pakiecie będzie licytowane od kwoty 29 złotych. Transmisja z wydarzenia będzie emitowana na żywo na specjalnym kanale YouTube.

Łódź: Miejskie licytacje WOŚP 2021

Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy co roku towarzyszą licytacje. Na 29. finał WOŚP można wylicytować m.in. takie atrakcje jak: zwiedzanie Orientarium z prezydent Łodzi Hanną Zdanowską, przed jego otwarciem; sesja fotograficzna w Pasażu Róży; odlewy detali architektonicznych; 30-minutowy lot nad Łodzią w towarzystwie wiceprezydenta miasta Adama Pustelnika, który opowie o inwestycjach; trening strzelecki z finalistką olimpijską Agnieszką Nagay; pakiety badań czy też premiera spektaklu "Pretty Woman" oraz zwiedzanie Teatru Muzycznego, w tym możliwość podejrzenia prób.

WOŚP 2021 - dorzuć się do eSkarbonki!

Oprócz tradycyjnego kwestowania z puszkami, WOŚP zachęca w tym roku do innych form wsparcia: udziału w wyjątkowych licytacjach, dorzucenia się do wybranej eSkarbonki czy przekazania przelewu bezpośrednio na konto Fundacji.

Środki zebrane podczas 29. Finału pozwolą zakupić specjalistyczny sprzęt do nowoczesnej chirurgii laryngologicznej, m.in. zestawy endoskopów, laserów diodowych, wysokiej klasy lampy i wiele innych.

Nasi Partnerzy polecają