Zduńska Wola. Do 10 lat za kratkami za NIELEGALNĄ HODOWLĘ MARIHUANY. 25-latek próbował ZAKOPAĆ zioło w ogrodzie

2020-07-31 12:38 Emilia Białecka
Zduńska Wola. Do 10 lat za kratkami za NIELEGALNĄ HODOWLĘ MARIHUANY. 25-latek próbował ZAKOPAĆ zioło w ogodzie
Autor: Policja /KWP Łódź

Zduńskowolscy policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który prowadził nielegalną uprawę konopi. Łącznie zabezpieczono prawie 343 gramy suszu roślinnego i 5 ponad metrowych krzaków. Za uprawę środków odurzających oraz ich przechowywanie grozi do 10 lat więzienia. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

28 lipca, funkcjonariusze weszli na teren jednej z posesji znajdującej się w gminie Zduńska Wola. - Funkcjonariusze natychmiast wyczuli charakterystyczną woń, która wzbudziła ich podejrzenia, że mogą znajdować się tam narkotyki. W trakcie przeszukania zabudowań gospodarczych, mieszkalnych i działki, zostało zabezpieczonych kilka krzaków konopi indyjskich, w różnej fazie wzrostu, które mogły dostarczyć znaczne ilości ziela oraz prawie 343 gramy suszu marihuany - opisuje policja.

Uprawa była ukryta pod prowizorycznie wykonanym zadaszeniem z folii. Zatrzymany został właściciel posesji, który był obecny na miejscu. - 25-latek usiłował ukryć swój nielegalny proceder, zakopując część suszu roślinnego w ogrodzie. Jednak i to nie uszło uwadze policjantów, którzy odnaleźli prawie 113 gramów suszu marihuany - podaje policja.

Zatrzymany, który nie był wcześniej notowany, na wniosek prokuratora został aresztowany na okres trzech miesięcy przez zduńskowolski sąd. Odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz za uprawę konopi innych niż włókniste, za co grozi mu kara do 10 lat więzienia.

CBŚP zatrzymało 23-latka podejrzanego o przygotowania do uprowadzenia dziecka

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.