Żeby ominąć idącego jezdnią mężczyznę, zjechał i uderzył w inne auto. Horror na DK 12 w Kamiennej-Kolonii

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Żeby ominąć idącego jezdnią mężczyznę, zjechał i uderzył w inne auto. Horror na DK 12 w Kamiennej-Kolonii

2021-12-30 11:39

Na drodze krajowej nr 12 na wysokości wsi Kamienna-Kolonia doszło do groźnego wypadku. 59-letni obywatel Ukrainy, chcąc ominąć idącego jezdnią mężczyznę, zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z innym autem. Poszkodowane zostały trzy osoby, w tym pieszy. Wszyscy trafili do szpitali.

Wypadek w miejscowości Kamienna-Kolonia w powiecie sieradzkim miał miejsce 28 grudnia 2021 r. po godzinie 18:00. "Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 59-letni obywatel Ukrainy, kierujący peugeotem boxer, jadąc od strony Kalisza, zauważył idącego środkiem jezdni pieszego. Niestety 68-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego idący jezdnią nie posiadał żadnych elementów odblaskowych. Aby go ominąć, kierowca peugeota zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z prawidłowo jadącym seatem altea, kierowanym przez 30-letnią mieszkankę Kalisza. Pomimo tego manewru peugeot i tak potrącił pieszego. W wyniku tego zdarzenia troje uczestników zostało przewiezionych do szpitali" - informuje asp. Magdalena Matyszczak z sieradzkiej policji.

ZOBACZ TEŻ: Zgierz. Śmierć policjanta w komendzie. Zapiski 43-latka były pożegnaniem? [NOWE FAKTY]

Autobus gnał ulicami jak szalony!

Pieszy z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala w Kaliszu. Kobieta kierująca seatem i 55-letni pasażer busa – do szpitala w Sieradzu.

Policjanci z komisariatu w Błaszkach z udziałem funkcjonariuszy ruchu drogowego i technika kryminalistyki z sieradzkiej komendy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny oraz zebrali ślady związane ze zdarzeniem. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący pojazdami byli trzeźwi. Na czas działań służb, ruch odbywał się objazdami przez sąsiednie miejscowości.

Sonda
Miałeś/aś kiedyś wypadek samochodowy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany