Znana kwesta na zabytkowym cmentarzu ODWOŁANA przez COVID! Co ze Starymi Powązkami?

i

Autor: Pixabay/stux

Znana kwesta na zabytkowym cmentarzu ODWOŁANA przez COVID! Co ze Starymi Powązkami?

2020-10-10 20:28

Koronawirus nie odpuszcza i zbiera śmiertelne żniwo. To może pokrzyżować wiele planów. Znana kwesta na zabytkowym cmentarzu została odwołana przez COVID-19. Tak stało się w Łodzi na Starym Cmentarzu przy ulicy Ogrodowej. Co ze Starymi Powązkami w Warszawie? Czy tam odbędzie się tradycyjna kwesta?

Dystans społeczny, ograniczenie zgromadzeń, prośba, by seniorzy zostali w domu. Koronawirus nie odpuszcza, zbiera śmiertelne żniwo i krzyżuje wiele planów. Znana kwesta na zabytkowym cmentarzu w Łodzi została odwołana przez COVID-19. Jej organizatorzy mówią wprost: to decyzja trudna, ale konieczna.

Zarząd Towarzystwa Opieki nad Starym Cmentarzem przy ulicy Ogrodowej w Łodzi podjął trudną dla nas decyzję o jej odwołaniu w tradycyjnej formie, z podziałem na dni i przy udziale wolontariuszy. Decyzja ta, która jest reakcją na obecną sytuację światowej pandemii i jej skutków, wymaga od nas, organizatorów kwesty, odpowiedzialności za zdrowie uczestników tego wydarzenia – oświadczył w imieniu Zarządu TONSC, Cezary Pawlak.

Przedstawiciele organizacji poprosili o wyrozumiałość i zapewniają, że będą szukać sposobu, by zbiórka na renowację zabytkowych nagrobków na najstarszej łódzkiej nekropolii mogła się odbyć w bezpieczny sposób. Jak będzie wyglądała i czy uda się zebrać pieniądze? Tego na razie nie wiemy.

Koronawirus: Co z kwestą na Starych Powązkach?

Co ze zbiórką pieniędzy na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie? Społeczny Komitet Opieki nad Starymi Powązkami ogłosił dziś, że tam kwesta potrwa dwa dni – 31 października i 1 listopada, od godz. 9.00 do wieczora.

Pomimo pandemii udało nam się w tym roku zrealizować program konserwatorski na poziomie lat ubiegłych. Odnowiliśmy 20 kaplic i pomników nagrobnych. Od funduszy, które zbierzemy w tym roku, w dużym stopniu zależeć będzie zakres prac w latach następnych – oświadczyli przedstawiciele Społecznego Komitetu Opieki nad Starymi Powązkami.

Tych, którzy nie będą mogli osobiście wrzucić pieniędzy do puszki, zachęcają do wsparcia kwesty przez wpłatę datków na konto bankowe komitetu. Taka forma będzie dostępna przez cały październik i listopad – zachęcają organizatorzy zbiórki.

Zmarli w zapomnieniu. Aktor "Rancza" i gwiazdorzy Barei. Niezapomniani
Nasi Partnerzy polecają