Żółty alert dla woj. łódzkiego! W nocy załamanie pogody, możliwe gradobicie

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Thomas Dwyer /zdjęcie ilustracyjne

Może zrobić się niebezpiecznie!

Żółty alert dla woj. łódzkiego! W nocy załamanie pogody, możliwe gradobicie

2022-08-05 14:51

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla województwa łódzkiego. Synoptycy zapowiadają nagłe załamanie pogody. W nocy w regionie, może zrobić się niebezpiecznie. Prognozowane są burze, a nawet gradobicie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed upałem, który już teraz występuje na całym terenie woj. łódzkiego oraz burzami z gradem, które mają przechodzić nad regionem w nocy z piątku na sobotę (5/6 sierpnia).

Wysokie temperatury powietrza przekraczające 30 stopni Celsjusza są notowane w Łódzkiem już od czwartku, przed czym IMiGW ostrzegał także we wcześniejszych komunikatach.

Teraz meteorolodzy zapowiadają załamanie pogody, które ma nastąpić od północy i trwać do godz. 8 w sobotę.

ZOBACZ TEŻ: Łódzkie. 45-latek zginął podłączając prąd w budowanym domu

"Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami spadnie grad" - napisano w komunikacie.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami dotyczy 16 powiatów: bełchatowskiego, brzezińskiego, kutnowskiego, łaskiego, łęczyckiego, łowickiego, łódzkiego wschodniego, Łodzi, pabianickiego, pajęczańskiego, poddębickiego, sieradzkiego, wieluńskiego, wieruszowskiego, zduńskowolskiego i zgierskiego.

CZYTAJ: Ochroniarz wpadł do wykopu na budowie łódzkiego "metra". Dramatyczna akcja strażaków na ul. Zielonej

Prawdopodobieństwo wystąpienia opisywanych zjawisk oceniono na 80 proc.

Chwile grozy. Kajakarze nie mogli wrócić do brzegu
Sonda
Boisz się burzy?