10-letni Igor i 15-letni Filip z Rawy Mazowieckiej uciekli skradzionym autem. Oto finał poszukiwań braci!

i

Autor: Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej/ postprodukcja: SE

Poszukiwania braci zakończone!

10-letni Igor i 15-letni Filip z Rawy Mazowieckiej uciekli skradzionym autem. Oto finał poszukiwań braci!

2022-08-03 13:26

15-letni Filip ukradł auto i wraz ze swoim 10-letnim bratem Igorem odjechali w nieznane. Policja w Rawie Mazowieckiej i regionie została postawiona na nogi. Ucieczka chłopców została nagłośniona, szukano ich między innymi z policyjnego śmigłowca. Dziś (3.08) przed południem skradziony opel został zatrzymany, byli w nim bracia. Szczegóły w materiale.

Jak podaje policja, 10-letni Igor i 15-letni Filip z Rawy Mazowieckiej to przyrodni bracia. Starszy z nich przebywa w Domu Dziecka. W poniedziałek (1 sierpnia) przed południem obaj chłopcy uciekli. Z ustaleń policji wynikał, że przemieszczali się oplem astrą, skradzionym z jednej z posesji w Rawie Mazowieckiej przez starszego z braci. Ich zaginięcie, dzień później, zgłosił ojciec Igora, który od dnia poprzedniego nie miał kontaktu z synem. Na nogi postawione zostały wszystkie służby.

"Policjanci z rawskiej komendy prowadzili zakrojone na szeroką skalę działania poszukiwawcze. Patrolowali drogi oraz tereny leśne, również przy wsparciu śmigłowca policyjnego" - opisuje mł. asp. Agata Krawczyk z rawskiej jednostki policji.

ZOBACZ TEŻ: Ukradli drogie sportowe auto. Za kierownicą... 13-latek. Nie uwierzysz, gdzie miał skarpetki!

Ucieczka chłopców została nagłośniona w mediach, o zaginięciu Igora i Filipa pisaliśmy również na łamach Super Expressu.

W końcu braci udało się odnaleźć. W środę (3 sierpnia) po godzinie 11.00, kilkanaście kilometrów od miejsca zamieszkania młodszego z chłopców, funkcjonariusze zauważyli przemieszczającego się drogą leśną zielonego opla.

"Przeczucie ich nie myliło. Początkowo kierujący oplem 15-latek nie chciał zatrzymać auta, jednak po przejechaniu kilkuset metrów zastosował się do sygnałów wydawanych przez rawskich policjantów. Chłopcy cali i zdrowi zakończyli swoją "przygodę". Teraz o ich losie zadecyduje sąd rodzinny" - informuje Krawczyk.

CZYTAJ: Policyjny pościg za grupą nastolatków! 15-latek gnał kradzionym autem na złamanie karku

Nagi mężczyzna biegał po Legionowie. Wpadł w szał i demolował wszystko na swojej drodze
Sonda
Czy brałeś/brałaś kiedyś udział w poszukiwaniach osób zaginionych?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany