Ukradli drogie sportowe auto. Za kierownicą... 13-latek. Nie uwierzysz, gdzie miał skarpetki!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. jarmoluk /zdjęcie ilustracyjne

Kutnowska policja w szoku!

Ukradli drogie sportowe auto. Za kierownicą... 13-latek. Nie uwierzysz, gdzie miał skarpetki!

2022-07-19 14:27

Kutnowscy policjanci zatrzymali czworo nastolatków, którzy ukradli drogi sportowy samochód. Jak się okazało, za kierownicą auta siedział... 13-latek. Uwagę funkcjonariuszy zwróciły też skarpetki, które chłopiec miał nie na nogach, lecz na... dłoniach.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (18 lipca) przed godziną 23:00. "Do dyżurnego kutnowskiej komendy zadzwonił mężczyzna i poinformował, że jego żona przez okno widziała jak młodzi ludzie kradną jego samochód marki Cupra Formentor o wartości około 160 tysięcy złotych. Mężczyzna dodał, że tego dnia zgubił kluczyk od tego auta" - informuje podkom. Edyta Machnik z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Auto posiada system GPS, więc mężczyzna od razu rozpoczął namierzanie swojego samochodu, powiadamiając policjantów o jego aktualnej lokalizacji.

PRZECZYTAJ TEŻ: Policyjny pościg za grupą nastolatków! 15-latek gnał kradzionym autem na złamanie karku

Kujawsko-pomorskie: 76-latek jechał drogą ekspresową S5„pod prąd"

"Dyżurny natychmiast wysłał patrole we wskazany rejon. Funkcjonariusze w miejscowości Grodno zauważyli skradziony pojazd i zatrzymali go do kontroli. Za kierowcą pojazdu siedział 13-letni chłopak, który na rękach miał założone skarpetki. Pasażerami pojazdu byli również nieletni w wieku od 13 do 16 lat. Podczas przeszukania w kieszeni jednego z pasażerów odnaleziono kluczyk od samochodu" - dodaje policjantka.

ZOBACZ: Wieluń. Dwie nastolatki okradały sklep, trzecia czekała w aucie

Pojazd powrócił do właściciela, a nastoletni złodzieje zostali osadzeni w Policyjnej Izbie Dziecka. O ich dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny.

CZYTAJ: Mogło dojść do tragedii! Nastolatkowie podpalili dziecięce wózki

Sonda
Czy młodzież zachowuje się gorzej niż kiedyś?
Nasi Partnerzy polecają