Zduńska Wola. Mogło dojść do tragedii! Nastolatkowie podpalili wózki dziecięce

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Mogło dojść do tragedii! Nastolatkowie podpalili dziecięce wózki

2022-07-18 18:51

Policjanci zatrzymali dwóch nastolatków w wieku 13 i 15 lat, którzy po wejściu do bloku przy ul. ul. Kamila Baczyńskiego w Zduńskiej Woli, podpalili dwa wózki dziecięce. Zniszczeniu uległy także drzwi do budynku oraz ściany klatki schodowej. O dalszym losie podpalaczy zadecyduje sąd rodzinny.

Jak informuje policja, do zdarzenia doszło w sobotę 16 lipca 2022 roku po godzinie 16:00. Nastolatkowie w wieku 13 i 15 lat weszli do klatki bloku przy ul. Kamila Baczyńskiego w Zduńskiej Woli. Starszy z nich podpalił zapalniczką kawałek papieru i rzucił go w stronę stojących na klatce wózków dziecięcych. "Dwa wózki uległy spaleniu. Jeden z nich był wózkiem specjalnym dla niepełnosprawnego dziecka. Wartość wózków pokrzywdzeni oszacowali na 1200 złotych. Ponadto zniszczeniu uległy również drzwi do klatki schodowej, a ściany każdego z pięter zostały okopcone. Wartość zniszczeń klatki schodowej oszacuje administracja budynku" - podaje st. sierż. Katarzyna Biniaszczyk ze zduńskowolskiej policji.

PRZECZYTAJ TEŻ: Nastolatek z Łodzi może iść za kratki na wiele lat. Oto, jak stał się przestępcą!

Zduńska Wola. Mogło dojść do tragedii! Nastolatkowie podpalili wózki dziecięce

i

Autor: Policja / PSP Zduńska Wola
Strzelał do dziecka

Na szczęście pożar udało się szybko ugasić i nikt nie odniósł obrażeń. Jak się okazało, podpalaczami byli dwaj bracia, którzy pomimo ucieczki, szybko zostali zatrzymani przez policjantów. "Nastolatkowie nie potrafili wytłumaczyć swojego zachowania. Zostali przekazani opiekunom. O ich dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny" - informuje policja.

ZOBACZ TEŻ: Wieluń. Dwie nastolatki okradały sklep, trzecia czekała w aucie

Sonda
Czy rodzice powinni bardziej pilnować swoich dzieci?
Nasi Partnerzy polecają