16-latek z Łęczycy z KILKUNASTOMA ZARZUTAMI! O jego losie zadecyduje sąd rodzinny

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. ICE_TheShooter

16-latek z Łęczycy z KILKUNASTOMA ZARZUTAMI! O jego losie zadecyduje sąd rodzinny

2021-01-15 8:31

Ma zaledwie 16-lat i na swoim koncie 13 zarzutów. Młody mieszkaniec Łęczycy (woj. łódzkie) został zatrzymany przez kryminalnych, a jego sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Sprawa sięga początku stycznia, kiedy to jedna z mieszkanek powiatu łęczyckiego utraciła kartę płatniczą. Gdy zorientowała się, że jej nie ma, sprawdziła stan środków na koncie. Okazało się, że w ciągu kilku dni ktoś posłużył się nią 13 razy. Transakcje poprzez płatność zbliżeniową, były dokonane w wielu punktach na terenie Łęczycy. Sprawą zajęli się policjanci wydziału kryminalnego.

- Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił dowieść, że kartę przywłaszczył 16-latek, który posłużyli się nią, aby zakupić artykuły spożywcze. W ten sposób włamał się na konto prawowitej właścicielki uszczuplając je o kilkaset złotych - podaje policja.

CZYTAJ TEŻ: ZDUŃSKA WOLA: Ukrywał na swojej posesji GIGANTYCZNY MAJĄTEK. Policja znalazła HELIKOPTER, jacht, skuter wodny i dużo więcej! [ZDJĘCIA]

16-latek usłyszał 13 zarzutów kradzieży z włamaniem i jeden dotyczący przestępstwa przywłaszczenia. Teraz o dalszym losie nieletniego zadecyduje sąd rodzinny.

Policjanci przypominają, aby być ostrożnym przy korzystaniu z płatności elektronicznych i właściwie zabezpieczać karty, ponieważ ich zgubienie bardzo szybko może zostać wykorzystane przez przestępców. Ważne jest, aby na bieżąco kontrolować stan konta, a w przypadku pojawienia się w historii transakcji, których nie dokonaliśmy, natychmiast poinformować bank oraz zastrzec swoją kartę. Pamiętajmy również o odebraniu karty z bankomatu po zakończeniu transakcji.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Pobiła go taksówkarska mafia
Nasi Partnerzy polecają