Pięcioosobowa rodzina Bogdańskich spod Łodzi ZNIKNĘŁA BEZ ŚLADU. To NAJBARDZIEJ TAJEMNICZE zaginięcie w Polsce!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. tookapic

Pięcioosobowa rodzina Bogdańskich spod Łodzi ZNIKNĘŁA BEZ ŚLADU. To NAJBARDZIEJ TAJEMNICZE zaginięcie w Polsce!

2020-12-29 11:20

Śledczy sprawdzali różne hipotezy - począwszy od zabójstwa, przez porwanie, samobójstwo czy też ucieczkę. Nigdy jednak nie udało się ustalić, co tak naprawdę stało się z rodziną Bogdańskich ze Starowej Góry (woj. łódzkie). Nagle, przed świętami Wielkanocnymi w 2003 roku zniknęły trzy pokolenia. Co wiadomo o jednym z najbardziej tajemniczych zaginięć w Polsce? Na bazie tej historii powstał serial "Nieobecni".

Krzysztof, głowa rodziny, prowadził firmę komputerową - na bazarze ŁKS-u handlował częściami, interes szedł świetnie. Ale do czasu. Wkrótce rynek zaczęły zalewać chińskie, tańsze podzespoły, a firma zaczęła podupadać. Według nieoficjalnych informacji, rodzina Bogdańskich miała się zadłużać - wśród rodziny i znajomych. Wkrótce Krzysztof miał zacząć grać na giełdzie i u bukmacherów. Do tego doszły kredyty. Krążyły plotki, że zadłużył się u szemranych typów.

Między innymi powyższe okoliczności stanowiły dla śledczych podstawę do zbadania hipotez o zabójstwie, porwaniu czy też ucieczce. Pod uwagę brano też samobójstwo. Żadnej z nich nie udało się potwierdzić.

Zaginięcie rodziny Bogdańskich. Zniknęły trzy pokolenia

Zgłoszenie o zaginięciu rodziny Bogdańskich wpłynęło na policję w maju 2003 roku. Zniknął Krzysztof, jego żona Bożena, 12-letni syn Jakub, 16-letnia córka Małgorzata i mama Krzysztofa Danuta. Dom wyglądał jakby został opuszczony tylko na chwilę - w lodówce było jedzenie, w zlewie niepozmywane naczynia, w łazience szczoteczki do zębów, a w pomieszczeniach rzeczy. Śledczy nie znaleźli śladów włamania czy też krwi.

Z relacji rodziny wynika, że kontakt z Bożeną urwał się jeszcze przed świętami Wielkanocnymi. Zaniepokojony brakiem odzewu od córki ojciec zjawił się w domu Bogdańskich w Starowej Górze , gdzie zastał tylko zięcia. Ten miał powiedzieć, że żona z dziećmi pojechali do Wrocławia - Bożena miała tam odbyć szkolenie, a dzieci pojechały z nią, by zobaczyć miasto. W tym czasie teściowa miała być u znajomych. Według tego, co przekazał Krzysztof, zaraz po szkoleniu mieli razem udać się z Wrocławia do znajomych z Niemiec i spędzić u nich święta.

Co się stało z rodziną Bogdańskich ze Starowej Góry?

Wkrótce wszyscy zniknęli i ślad po nich zaginął. Niebawem odkryto na ich kontach maksymalne debety, a w związku z wyłudzeniami zostały wydane listy gończe. Nikogo z tej 5-osobowej rodziny do tej pory nie udało się odnaleźć.

Serial "Nieobecni" inspirowany zaginięciem rodziny spod Łodzi

Historia rodziny Bogdańskich była inspiracją dla twórców serialu kryminalnego pt. "Nieobecni", który dziś (29 grudnia 2020 r.) ma swoją premierę na Playerze. W role bohaterów wcielają się tacy aktorzy jak m.in.: Justyna Wasilewska, Piotr Głowacki, Izabela Kuna, Anna Dymna, Grzegorz Damięcki, Zbigniew Stryj, Danuta Stenka czy Tomasz Włosok.

Agnieszka Osiecka. Groby kochanków i macochy wróżki. Niezapomniani