AKCJA policji w Kutnie. Zatrzymane małżeństwo dilerów. W garażu NARKOTYKI I BROŃ [ZDJĘCIA]

i

Autor: Policja /KWP Łódź

AKCJA policji w Kutnie. Zatrzymane małżeństwo dilerów. W garażu NARKOTYKI I BROŃ [ZDJĘCIA]

2020-11-23 12:28

Kryminalni, rozpracowujący środowisko narkotykowe, zatrzymali 5 osób trudniących się przestępczością narkotykową. Trop zaprowadził ich do jednego z garażów w Kutnie. Tam znaleziono narkotyki i broń oraz jako pierwszych zatrzymano kobietę i mężczyznę, którzy jak się okazało, byli małżeństwem.

Wieczorem 19 listopada 2020 roku kutnowscy kryminalni, rozpracowując środowisko osób mogących mieć związek z przestępczością narkotykową ustalili, że w jednym z garaży na terenie miasta może przebywać osoba, która posiada środki odurzające. - Na miejscu policjanci zauważyli znanego im mężczyznę, którego zachowanie wskazywało na to, że jest znacznie pobudzony i nerwowy. Kryminalni postanowili wylegitymować mężczyznę. Ten jednak na ich widok zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. 33-latek posiadał przy sobie susz roślinny oraz biały proszek - podaje policja.

ZOBACZ TEŻ: WIELKA AKCJA policji w Łódzkiem: CBŚP rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą! [ZDJĘCIA+WIDEO]

Podczas przeszukania garażu okazało się, że w środku ukrywała się za meblami jego żona. 33-letnia kobieta także miała przy sobie zawiniątka z białym proszkiem oraz suszem roślinnym. - Wstępne badania wykazały, że znalezione przy małżeństwie substancje to amfetamina i marihuana. W wyniku przeszukania garażu ujawniono ponadto prawie 120 gramów amfetaminy, 2 gramy marihuany, kilka tabletek ekstazy oraz ponad 500 gramów substancji o rożnych formach mogących być dopalaczami - informuje KWP Łódź.

CZYTAJ: Łódź: NALOT na laboratorium AMFETAMINY i BMK. W środku narkotyki i setki litrów kwasów! [ZDJĘCIA+WIDEO]

Dzieci okradły Stadion Miejski w Bielsku-Białej. Teraz szuka ich policja

To jednak nie koniec niespodzianek, jakie ukryte były w garażu. Mundurowi odnaleźli również w poszyciu pufy schowaną broń, na której posiadanie wymagane jest pozwolenie, dwa magazynki, kaburę oraz naboje. Broń wraz z amunicją została zabezpieczona i zostanie zbadana przez biegłego.

Tego dnia mundurowi zatrzymali jeszcze kolejnych trzech mężczyzn, którzy posiadali przy sobie substancje zabronione. Jeden z nich przyjechał do garażu samochodem i jest podejrzany o kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków.

33-letni mężczyzna, u którego w garażu znaleziono znaczne ilości substancji zabronionych, usłyszał łącznie 3 zarzuty: posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz ich udzielania, za co grozi do 10 lat więzienia oraz zarzut posiadania broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia. To przestępstwo zagrożone jest karą do 8 lat za kratkami.

20 listopada 2020 roku na wniosek Prokuratora Rejonowego w Kutnie Sąd zdecydował, że najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie. Pozostała czwórka zatrzymanych usłyszała zarzuty za posiadanie środków odurzających, za co mogą spędzić za kratami nawet 3 lata. Natomiast 33-latek, który przyjechał autem usłyszał dodatkowo zarzut kierowania samochodem pod wpływem narkotyków, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany