Alarm meteo dla Łodzi i regionu! II stopień zagrożenia!

i

Autor: BE /archiwum /zdjęcie ilustracyjne

Alarm meteo dla Łodzi i regionu! II stopień zagrożenia!

2022-06-30 10:54

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego ostrzega przed burzami z gradem. IMGW wydało dla Łodzi i regionu ostrzeżenie II stopnia. Gdzie jest teraz burza?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczące burz z gradem dla poszczególnych powiatów w województwie łódzkim. Pomarańczowy alert obowiązuje dziś (20 czerwca) od godz. 14:00 do godz. 22:00 dla powiatów: bełchatowskiego, kutnowskiego, łaskiego, łęczyckiego, Łodzi, pabianickiego, pajęczańskiego, poddębickiego, sieradzkiego, wieluńskiego, wieruszowskiego, zduńskowolskiego i zgierskiego.

CZYTAJ TEŻ: MPK Łódź. Tramwaje na Teofilów wstrzymane! Powód? Prace torowe

W tym czasie prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h, lokalnie do 90 km/h. Miejscami może wystąpić grad.

Synoptycy oszacowali prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska na 75%.

ZOBACZ: Tragiczny wypadek w Łodzi. Chciała wyprzedzić, zabiła się na drzewie [FOTO]

Lada dzień zapora na granicy z Białorusią będzie gotowa

Gdzie jest burza?

Radary burzowe to coraz popularniejsze i powszechne źródło informacji o tym, gdzie jest burza w danym momencie i regionie. W internecie dostępnych jest kilka serwisów, które na bieżąco informują, gdzie spodziewać się burz. Dostępne są dane z radarów i mapy burzowe. SPRAWDŹ: Gdzie jest burza w woj. łódzkim? Te radary burzowe i mapy to pokażą! [LISTA]

Sonda
Boisz się burzy?