Dłutów. Pijany 22-latek staranował szkolne ogrodzenie. O włos od tragedii! [FOTO]

2022-03-18 12:46

22-latek kierujący volkswagenem wjechał w ogrodzenie Szkoły Podstawowej w Dłutowie (pow. pabianicki). Młody mężczyzna narobił sporych szkód. Jak się okazało, był pijany. On i jego 23-letni pasażer zostali przewiezieni do szpitala. Mężczyzna poniesie teraz surowe konsekwencje.

22-latek wjechał w ogrodzenie szkoły podstawowej w Dłutowie (17.03.2022)

Do zdarzenia doszło 17 marca 2022 roku. Przed północą dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Głównej 9 w Dłutowie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pijanego kierowcy. "Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że 22-letni kierujący volkswagenem stracił panowanie nad samochodem i wjechał w ogrodzenie szkoły. W wyniku tego zdarzenia uszkodzone zostały również bariery energochłonne i słup telekomunikacyjny. Od mężczyzny czuć było alkohol. Badanie wykazało że mieszkaniec powiatu pabianickiego miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie" - podaje sierż. szt. Agnieszka Jachimek z pabianickiej policji.

PRZECZYTAJ TEŻ: Horror w Romanowie. 24-latek wjechał fiatem w autobus pełen dzieci, zginął na miejscu

Ruszył samochodem podczas interwencji. Ciągnął policjanta kilkadziesiąt metrów po ulicy

Mężczyzna podróżował z 23-letnim pasażerem, który w wyniku tego zdarzenia doznał lekkich obrażeń. Obaj zostali przewiezieni przez Zespół Ratownictwa Medycznego do pabianickiego szpitala.

22-latek odpowie za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. Nieodpowiedzialnemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny samochodu. Obligatoryjne zasądzane jest również od sprawców świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

W galerii poniżej zdjęcia z miejsca zdarzenia

Sonda
Byłeś uczestnikiem wypadku drogowego?