Do Łodzi i regionu nadciąga burza! Może zrobić się niebezpiecznie [OSTRZEŻENIE IMGW]

i

Autor: BE /archiwum

Gdzie jest burza? Żywioł nadciąga do regionu łódzkiego! Może zrobić się niebezpiecznie [OSTRZEŻENIE IMGW]

2021-05-23 11:34

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzą, której lokalnie towarzyszyć może grad oraz silny wiatr. IMGW informuje o pierwszym stopniu zagrożenia. Żółty alert obowiązuje dziś (23.05.2021) w 17 powiatach. Podajemy źródła, w których można sprawdzić, gdzie jest burza w danym czasie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie I stopnia, z którego wynika, że do województwa łódzkiego nadciąga burza. Spodziewać się jej możemy od dzisiejszego (23.05) popołudnia od godz. 13:00 do godz. 21:00. Meteorolodzy szacują, że podczas burzy miejscami może spaść do 20 mm deszczu. Miejscami możliwy jest także grad.

Dzisiejszej (23 maja) burzy w Łodzi może towarzyszyć silny wiatr, który w porywach może osiągać prędkość do 80 km/h.

Zalane ulice po ulewach w Marysinie Wawerskim

IMGW szacuje prawdopodobieństwo wystąpienia burzy na 80%.

Żółty alert obowiązuje w 17 powiatach w Łódzkiem. Burze mogą wystąpić w powiatach: bełchatowskim, brzezińskim, kutnowskim, łaskim, łęczyckim, łowickim, łódzkim wschodnim, Łodzi, pabianickim, poddębickim, sieradzkim, Skierniewicach, skierniewickim, wieluńskim, wieruszowskim, zduńskowolskim, zgierskim.

Gdzie jest burza?

To, gdzie jest burza w danym momencie możecie sprawdzić na dostępnych w internecie stronach z radarami burzowymi. Specjalnie dla Was zrobiliśmy materiał: Gdzie jest burza w woj. łódzkim? Te radary burzowe i mapy to pokażą! [LISTA]

Nasi Partnerzy polecają