Dziura przy Piotrkowskiej 58 przestanie straszyć? PGE nie odbudowało, ale w końcu... sprzedaje

i

Autor: UMŁ

Nie do wiary!

Dziura przy Piotrkowskiej 58 przestanie straszyć? PGE nie odbudowało, ale w końcu... sprzedaje

2022-08-20 7:45

PGE Dystrybucja przez lata, mimo obietnic, nie odbudowało wyburzonego przez siebie budynku przy Piotrkowskiej 58 w Łodzi. Teraz jednak wystawiło działkę na sprzedaż.

Dobrą wiadomość przekazał łódzki magistrat. "Ostatnio spółka wystawiła na sprzedaż posiadane przez siebie działki pod adresami Piotrkowska 58 oraz 56/58 (ten drugi adres obejmuje obszar w głębi terenu). Pierwszą działkę wyceniono na 9 944 400 zł, drugą na 2 550 600 zł. PGE sprzedaje obie działki łącznie, cena wywoławcza to 12 mln zł. netto. Chętni na zakup mają czas do końca sierpnia, aby wziąć udział w przetargu, należy wnieść wadium w wysokości 1 200 000 zł" - czytamy na stronie Urzędu Miasta Łodzi.

ZOBACZ TEŻ: Nocowali w przyczepie kempingowej w zabytkowym parku w Łodzi. "Robimy coś złego?"

Jak przypomina Miasto, kamienicę w 2007 r. kupił Zakład Energetyczny Łódź. Miał tam umieścić swoją siedzibę. Firma otrzymała pozwolenie na rozbiórkę budynku pod warunkiem odbudowania kamienicy w jej historycznym kształcie. Do niczego takiego nie doszło – Łódzki Zakład Energetyczny stał się częścią PGE Dystrybucja. "Nowy podmiot nie miał już w planach budowy nowej siedziby. Dziura powstała po wyburzeniu na lata stała się charakterystycznym, choć jednocześnie smutnym elementem reprezentacyjnej ulicy miasta" - komentuje UMŁ i dodaje, że "jeśli nabywca działki faktycznie się znajdzie, najprawdopodobniej pod adresem Piotrkowska 58 znów zobaczymy kamienicę".

"Tak wynika z planu zagospodarowania przestrzennego. Do nowego właściciela będzie należeć decyzja, czy ewentualnie wybudowanemu budynkowi nada charakter mieszkalny czy też usługowy" - czytamy.

Kamil zapłacił życiem za miłość do motoroweru
Sonda
Czy czujesz się w Polsce bezpiecznie?
Nasi Partnerzy polecają