Łódź. Ropopochodna substancja w rzece Jasień. Winni poniosą karę?

i

Autor: UMŁ

Zanieczyszczona rzeka Jasień

Łódź. Ropopochodna substancja w rzece Jasień. Winni poniosą karę?

2022-08-18 14:04

Miejskie służby szukają osób, które zrzuciły do łódzkiej rzeki Jasień ropopochodne substancje. Na ten moment wiadomo, że w związku z zanieczyszczeniami padły trzy kaczki, a czwarta trafiła do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt.

O tym, że Jasień został zanieczyszczony mieszkańcy zaalarmowali tuż po długim sierpniowym weekendzie. "Do akcji wkroczyły służby i szukają winnych spuszczenia do rzeki ropopochodnych płynów. Próbki wody zbada Zakład Wodociągów i Kanalizacji oraz Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Technicy ze ZWiK-u sprawdzą także koryto oraz kanał, w którym płynie rzeka przed wylotem do parku nad Jasieniem. Będą szukali miejsca, skąd mogły zostać zrzucone zanieczyszczenia" - informuje łódzki magistrat.

"Sprawa jest bardzo poważna i cierpi na niej środowisko. W parku nad Jasieniem padły trzy kaczki, a czwarta trafiła do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt" - podał Urząd Miasta Łodzi.

ZOBACZ TEŻ: Nocowali w przyczepie kempingowej w zabytkowym parku w Łodzi. "Robimy coś złego?"

To nie pierwsza taka sytuacja. Jasień jest regularnie zanieczyszczany w letnich miesiącach. Winnym w przeszłości okazała się m.in. jedna z firm, która działa na terenie dawnej Anilany.

Inne łódzkie rzeki również padają ofiarami nielegalnych zrzutów nieczystości. Miejskie służby odnajdywały winnych zanieczyszczenia m.in. Bałutki i Olechówki.

CZYTAJ TEŻ:

Katastrofa ekologiczna w Odrze. Kto truje ryby w rzece?
Sonda
Czy robisz coś dla ekologii?
Nasi Partnerzy polecają