Plac zabaw spłynął krwią. To była egzekucja. Nie żyje obywatel Rosji, Ibragim R.

2022-06-21 12:59
Morderstwo na Bałutach
Autor: Dariusz Kucharski/Super Express Morderstwo na Bałutach

Wyciągnął bagnet bojowy o długości ostrza 20 centymetrów. Ofiara próbowała uciekać, ale morderca dopadł ją na placu zabaw między blokami przy ul. Murarskiej na łódzkich Bałutach, przewrócił i jednym ciosem w klatkę piersiową odebrał życie. To była typowa egzekucja. Motyw zbrodni szokuje.

Na co dzień to miejsce tętni śmiechem dzieci bawiących się na huśtawkach, karuzelach i zjeżdżalniach. Ale w styczniu 2021 roku spłynęło krwią. Na placu zabaw w wyniku osobistych porachunków zginął obywatel Rosji, Ibragim R. (31 l.). Mężczyzna został zasztyletowany przez swojego rodaka, pochodzącego z Czeczeni, Timura M. (35 l.). We wtorek, 21.06, w łódzkim sądzie rozpoczął się proces mordercy.

Był 20 stycznia ubiegłego roku, dochodziła godzina 11. Obcokrajowcy spotkali się między blokami w okolicy ulicy Murarskiej. Zaczęli się kłócić. Gdy Timur M. wyciągnął bagnet, Ibragim R. rzucił się do ucieczki. Zabójca był jednak szybszy.

Egzekucja na placu zabaw

- Oskarżam Timura M. o to, że działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia pokrzywdzonego, po uprzednim pościgu za pokrzywdzonym i doprowadzenia do jego przewrócenia się zadał mu cios narzędziem kończystym, jednosiecznym, bagnetem AK 47 CCCP w boczną część tułowia po lewej stronie, powodując ranę kłutą klatki piersiowej drążącą w głąb, penetrującą do jamy opłucnej co doprowadziło pokrzywdzonego do zgonu z powodu wykrwawienia – mówił na sali sądowej prokurator odczytujący akt oskarżenia.

CZYTAJ TEŻ: Łódź. Zabójca z placu zabaw zatrzymany! Wpadł w podwarszawskich Łomiankach [FOTO, WIDEO]

Zaraz po tych słowach sąd wyłączył jawność rozprawy. Okazuje się bowiem, że między mężczyznami doszło do porachunków na tle osobistym, a zdaniem obrońcy oskarżonego ujawnione w trakcie procesu jego zeznania mogłyby okryć go hańbą w jego rodzinnym kraju.

- W jego muzułmańskiej kulturze i religii byłoby to odebrane bardzo źle – tłumaczył mecenas.

Sonda
Jaka kara powinna być za morderstwo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE