Wizualizacja projekcji na ul. Szwaczek /Festiwal Światła 2022

i

Autor: UMŁ/ mat. pras.

Będzie się działo!

Festiwal Światła 2022 w Łodzi w pigułce! Gdzie mappingi, projekcje, instalacje, koncerty? [INFO]

2022-09-22 12:54

Festiwal Światła 2022 w Łodzi już w dniach 23-25 września. W programie m.in. mappingi, projekcje, instalacje, koncerty i warsztaty. W tym materiale znajdziecie adresy powyższych wydarzeń - gotowi na Festiwal Światła?

Festiwal Światła 2022 w Łodzi odbędzie się w dniach 23-25 września. Będzie to już 12. edycja tej imprezy. Tym razem głównym wątkiem prac artystów będzie motyw "Przebudzenia". W programie Festiwalu Światła 2022 m.in. mappingi, projekcje, instalacje oraz koncerty i warsztaty. Jak się w tym połapać i niczego nie przegapić? W tym materiale znajdziecie adresy powyższych wydarzeń, dzięki czemu będziecie mogli zaplanować sobie swoją trasę Festiwalu Światła.

KONIECZNIE ZOBACZ: Jak dojechać na Festiwal Światła 2022? Oto, jak jeżdżą tramwaje i autobusy MPK Łódź oraz specjalna linia!

Festiwal Światła 2022: adresy mappingów

Jak co roku, na Light Move Festival 2022 łodzianie będą mieli okazję podziwiać zachwycające mappingi. Widowisko na ścianach kamienic przy ul. Piotrkowskiej 147 i 149 zabierze widzów w podróż po najsłynniejszych secesyjnych budynkach świata (nr 1 na mapie). Mapping na ścianie kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 76 zamieni jej fasadę w klawiaturę fortepianu oraz będzie snuć wizualną opowieść o mieszkających w dziecięcej wyobraźni superbohaterach (nr 2 na mapie). Cerkiew św. Aleksandra Newskiego utonie w bujnej zieleni (nr 3 na mapie), chłodnia kominowa EC1 porwie opowieścią o pędzie maszyn, prędkości, rozwoju i motoryzacji (nr 4 na mapie), a elewacja kościoła św. Krzyża przy ul. Sienkiewicza 38 zamieni się w kwietną łąkę (nr 5 na mapie). NIŻEJ ZNAJDZIECIE MAPĘ!

Festiwal Światła 2022, mapa

i

Autor: Mat. prasowe

Adresy projekcji na Festiwalu Światła 2022

W ramach Light Move Festival 2022 na łódzkich budynkach pojawią się także niezwykłe projekcje. Kamienicę przy ul. Piotrkowskiej 99 ożywi animacja inspirowana naturą (nr 6 na mapie). Przy ul. Piotrkowskiej 90 projekcje będą aż dwie - pierwsza wydobędzie detale neobarokowej fasady, druga sprawi, że bohaterowie dziecięcej wyobraźni wkroczą w przestrzeń miasta (nr 7 na mapie). Warto odwiedzić także kamienicę przy ul. Piotrkowskiej 53 (nr 8 na mapie) oraz ul. Szwaczek (wejście od Tuwima, nr 9 na mapie).

SPRAWDŹ: Festiwal Światła już w ten weekend. Od piątku te ulice będą zamknięte! [INFO]

Instalacje na Festiwalu Światła 2022 - gdzie?

Tegoroczna edycja Light Move Festival to także wiele wyjątkowych instalacji. W EC1 stanie 65-metrowa instalacja świetlna złożona z sylwetek balerin (nr 10 na mapie). Na Piotrkowskiej, między numerami 116 a 142 nad głowami spacerujących będą unosić się gigantyczne nasiona dmuchawców (nr 11 na mapie). W parku Moniuszki przestrzeń ożywi opowieść o przebudzeniu do życia i zmienności natury (nr 12 na mapie), a przy skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i Rodziny Poznańskich - piejący kogut (nr 13 na mapie). Na ulicy Szwaczek nad głowami spacerujących unosić się będą chmury (nr 14 na mapie). Park Sienkiewicza ozdobi aranżacja świetlna, której towarzyszyć będzie muzyka (nr 15 na mapie), instalacja nawiązująca do wschodu słońca (nr 16 na mapie) oraz opowieść o próbach ucieczki człowieka od natury (nr 17 na mapie). Park Moniuszki natomiast zabierze zwiedzających w metaforyczną opowieść o życiodajnej wodzie (nr 39 na mapie).

Specjalną strefą, przygotowaną przez Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi, będzie park Sienkiewicza. Pojawią się w nim podnoszące się świetlne postaci (nr 18 na mapie), świecące rośliny (nr 19 na mapie), otulone pościelą rozmawiające rzeźby (nr 20 na mapie) oraz świetlne studium rozkwitu kwiatu (nr 21 na mapie).

W EC1, w przestrzeni przygotowanej przez ASP w Warszawie, pojawią się instalacje dotyczące relacji (nr 22 na mapie) oraz problemu inwigilacji i bycia obserwowanym (nr 23 na mapie).

ASP w Warszawie zadba także o park Moniuszki. Znajdą się tu instalacja o zależności słońca i księżyca (nr 24 na mapie), obiekt inspirowany gniazdem owadów (nr 25 na mapie), instalacja nadająca wiadomość alfabetem Morse'a (nr 26 na mapie) oraz opowieści o porannym przebudzeniu (nr 27 na mapie), złożoności życia emocjonalnego (nr 28 na mapie), samounicestwieniu (nr 29 na mapie) i niewidocznych dla człowieka procesach życiowych, wyświetlana na pniu drzew (nr 30 na mapie).

Koncerty na Festiwalu Światła 2022. Kto wystąpi?

Oprócz mappingów i świetlnych instalacji, atrakcją Festiwalu Światła będą koncerty. Na scenie na pl. Dąbrowskiego wystąpią m.in. The Bullseyes i Heima oraz REBEL BABEL pod batutą Łukasza L.U.C. Rostkowskiego z Piotrem Roguckim, Magdaleną Kumorek, Anią Karwan i KIWI. W EC1 królować będzie klubowe Sonic Trip. Muzyczne atrakcje czekają także na spacerujących wieczorem ulicą Piotrkowską.

Warsztaty na Festiwalu Światła 2022

Podczas Festiwalu Światła 2022 odbędą się również warsztaty:

  • „Warsztaty fotografii nocnej” - Szkoła Fotografii Warsztaty Fotografii Nocnej dla wszystkich pasjonatów i debiutantów, którzy chcą nauczyć się wykonywać urokliwe zdjęcia nocne (nr 40 na mapie).
  • Warsztaty „Świecące Żywioły” - Uczestnicy poznają istotę zjawiska fluorescencji, dowiedzą się, gdzie można je znaleźć w przyrodzie. Warsztaty odbędą się 23 i 24.09.2022 r. w godz. 18:00-22:00 w podcieniach Ulicy Żywiołów przy chłodni kominowej od strony fontanny . Nie ma limitu wieku. Warsztaty są prowadzone w trybie ciągłym (nr 41 na mapie).
Justyna Steczkowska szczerze o swojej emeryturze!
Sonda
Wybierasz się na Festiwal Światła w tym roku?