Kolonia Popławy: Przez kilka dni saperzy neutralizowali ogromne POCISKI! Co się tam dzieje?

i

Autor: KPP Opoczno Kolonia Popławy: Przez kilka dni saperzy neutralizowali ogromne POCISKI! Co się tam dzieje?

Kolonia Popławy: Przez kilka dni saperzy neutralizowali ogromne POCISKI! Co się tam dzieje?

2021-05-12 12:37

Policyjni pirotechnicy z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego opoczyńskiej policji w przeciągu kilku ostatnich dni aż czterokrotnie otrzymywali zgłoszenia o odnalezionych niewybuchach z okresu II Wojny Światowej. Na wszystkie niebezpieczne znaleziska natknięto się w jednej miejscowości – Kolonii Popławy.

Jak podkreślają policyjni pirotechnicy, amunicja mimo, że przeleżała w ziemi kilkadziesiąt lat, jest nadal niebezpieczna. W żadnym wypadku takich znalezisk nie wolno więc dotykać lub przenosić. Policja często powiadamiana jest o znalezieniu niebezpiecznych „pamiątek”  z czasów  I czy II Wojny Światowej. Na takie znaleziska trafiają często pracownicy budowlani, grzybiarze czy inne osoby wykonujące ziemne.

CZYTAJ: Łódzkie: Mama odwróciła się na moment, a dziecko zniknęło. 2-letni chłopiec nie żyje!

- Tak też było w ostatnim czasie, kiedy to do opoczyńskiej policji wpłynęły zgłoszenia o odnalezieniu niewybuchów. Wszystkie informacje dotyczyły miejscowości Kolonia Popławy, gdzie trwa modernizacja drogi. Pracownicy budowlani podczas prac ziemnych wykopali łącznie cztery pociski artyleryjskie różnego kalibru z okresu II Wojny Światowej – informuje oficer prasowy KPP w Opocznie.

PRZECZYTAJ: Brutalna napaść w centrum Łodzi. Najmłodszy agresor ma 18 lat!

Funkcjonariusze zabezpieczali znaleziska do czasu przyjazdu wojskowego patrolu saperskiego. Przypominamy, że niewybuchy z czasów wojny są wciąż niebezpieczne. O każdym takim znalezisku należy powiadomić Policję.

POLECAMY: Koszmarny wypadek w Aleksandrowie Łódzkim. Ludzie wciąż przynoszą znicze. "W jednej chwili szczęście tych rodzin się rozpadło"

Śląskie: Straszny wypadek motocyklisty. Uderzył wprost w barierki. Jechał z pasażerką
Nasi Partnerzy polecają