Koronawiurs: Wracają obostrzenia! Na mapie „czerwonych” i żółtych powiatów są te z Łódzkiego!

i

Autor: WOT

Koronawirus w Polsce, 7 maja. Ile jest dziś zakażeń w woj. łódzkim? [Raport 7.05.2021]

2021-05-07 11:05

Koronawirus 7 maja, raport. Ile jest dziś zakażeń w Polsce? Ministerstwo Zdrowia publikuje codziennie nowe dane dotyczące epidemii koronawirusa w Polsce. Podawana jest liczba nowych przypadków w naszym kraju z podziałem na poszczególne województwa. Statystyki obejmują również dane dotyczące pacjentów, którzy zmarli z powodu COVID-19. Jak wygląda sytuacja w Łódzkiem dziś? Sprawdź nasz raport!

Koronawirus 7 maja, raport. Ile jest dziś zakażeń w Polsce?

Ministerstwo Zdrowia codziennie prezentuje najnowsze dane dotyczące epidemii koronawirusa w Polsce. Dowiadujemy się m.in. ile jest nowych przypadków koronawirusa w naszym kraju, w których województwach jest ich najwięcej, ilu pacjentów przegrało walkę z COVID-19. Od kilku tygodni zmagamy się z trzecią falą pandemii koronawirusa, która na szczęście mocno zwolniła w ostatnich dniach. Przez wiele tygodni obowiązywał twardy lockdown. Zamknięte były m.in. sklepy w galeriach handlowych, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Na szczęście po majówce rządzący zdecydowali się na częściowe poluzowanie obostrzeń. Jeśli sytuacja ciągle będzie się polepszać to 29 maja wiele obostrzeń zniknie z naszego życia. Jak wygląda sytuacja epidemiczna dziś, w piątek, 7 maja 2021 roku?

PRZECZYTAJ: PILNE. Ozorków: Wypadek na DK 91. Droga między Łodzią, a Łęczycą ZABLOKOWANA!

Ministerstwo Zdrowia codziennie po godz. 10:30 przekazuje nowe dane dotyczące koronawirusa w Polsce. W piątek (7 maja 2021) resort zdrowia poinformował o 6 047 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem.

POLECAMY: Łódź: Na lotnisku ruszył punkt testowania na Covid-19. Kto i na jakich zasadach może się zbadać?

Niestety, są także kolejne zgony w Polsce. Z powodu COVID-19 zmarło 117 osób. Natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 336 osoby.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 2 824 425 / 69 445 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

CZYTAJ: Brzeziny: Z zimną krwią wbił nóż w serce Pana Rysia! Poszło o... 6 zł! Co dalej z nożownikiem?

Koronawirus 7 maja, raport. Ile zakażeń w Łódzkiem?

W ciągu ostatniej doby w regionie liczba nowych zakażeń wzrosła o 528 przypadków. Ponad pół tysiąca pozytywnych wyników w kierunku koronawirusa, to efekt przeprowadzenia w Łódzkiem 4996 testów.

TO WARTO WIEDZIEĆ: Łódzkie: Ilu mieszkańców regionu jest zaszczepionych przeciwko COVID-19? Urzędnicy podają liczby

Niestety ciągle bardzo wysoka jest liczba pacjentów, którzy przegrali walkę z chorobą. W ciągu ostatniej doby w Łódzkiem zanotowano 48 przypadków śmiertelnych. Ich przeważająca większość (40) to efekt współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. 8 pacjentów zmarło wyłącznie z powodu infekcji koronawiruse.

W tej chwili w województwie w kwarantannie przebywa 9627 osób.

PRZECZYTAJ: Pabianice. Pijak pobił rekord Polski. Rozbił auto już po 5 metrach [FOTO]

Kobiety w pandemii - SuperNova w samo południe
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany