Łódź: Akcja policji na Teofilowie. ZATRZYMANA POSZUKIWANA 25-latka. Jechała PIJANA wioząc malutką córeczkę

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Łódź: Akcja policji na Teofilowie. ZATRZYMANA POSZUKIWANA 25-latka. Jechała PIJANA, wioząc malutką córeczkę

2020-10-09 8:00

Kierowała samochodem bez uprawnień, pod wpływem alkoholu i wiozła swoją 2,5-letnią córeczkę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policja zatrzymała przy skrzyżowaniu ulic Traktorowej i Aleksandrowskiej 25-letnią kobietę. Okazało się, że była poszukiwana do odbycia kary więzienia. Młoda kobieta po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie trafi do odpowiedniej placówki penitencjarnej. Dodatkowo odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Do zatrzymania doszło 7 października 2020 roku około godziny 18.30. - Policjanci patrolujący teren Bałut, na ulicy Traktorowej zauważyli jadącego bez tablic rejestracyjnych opla vectrę. Funkcjonariusze zwrócili uwagę także na styl jazdy kierującej, która co chwilę najeżdżała prawym kołem na krawężnik. Stróże prawa zatrzymali pojazd do kontroli przy skrzyżowaniu ulic Traktorowej i Aleksandrowskiej. Oplem kierowała 25-letnia kobieta. Na tylnej kanapie, w foteliku samochodowym, bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, siedziała 2,5 letnia dziewczynka, córka kierującej. Podczas sprawdzenia w policyjnych bazach danych okazało się, że 25-latka była poszukiwana do odbycia kary więzienia - opisuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

ZOBACZ TEŻ: Łódź: Kierowca lanosa był tak pijany, że ZABRAKŁO SKALI w alkomacie! Poszedł NA REKORD?

Kobieta została zatrzymana. W trakcie rozmowy funkcjonariusze wyczuli od niej charakterystyczną woń alkoholu. Kierująca przyznała się policjantom, że tego dnia piła wysokoprocentowe trunki. Badanie wykazało 1,3 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze sprawdzili stan techniczny samochodu, którym poruszała się zatrzymana. Pojazd miał pękniętą szybę czołową oraz niesprawne światła mijania. Okazało się również, że auto nie posiada aktualnych badań technicznych, a 25-latka nie miała uprawnień do kierowania samochodem. 25-latka trafiła do policyjnego aresztu, dziewczynka została przekazana pod opiekę babci, a samochód - odholowany na parking.

Po usłyszeniu zarzutów 25-latka trafi do zakładu karnego w celu odbycia wcześniej wymierzonej kary pozbawienia wolności. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi jej dodatkowa kara do 2 lat więzienia.

Ostródzcy policjanci zlikwidowali m.in. plantacje marihuany
Nasi Partnerzy polecają